Grzybica ogólnoustrojowa – leczenie nowoczesnymi metodami

W nowoczesnych placówkach medycznych, wykonanie badania żywej kropli krwi jest pierwszym krokiem do rozpoznania grzybicy ogólnoustrojowej. Leczenie natomiast opiera się głównie na wpajaniu pacjentowi zasad zdrowego stylu życia, połączonego z odpowiednią dietą. Dla przyspieszenia procesu leczenia, nierzadko stosuje się też ozonoterapię.

Candida albicans – wyjątkowo niebezpieczny drożdżak

Kolonie Candida albicans stanowią część floty bakteryjnej jelita grubego. W przypadku zachwiania jej równowagi, drożdżaki zaczynają się namnażać, wydzielając przy tym szkodliwe dla zdrowia ludzkiego mykotoksyny. W miarę upływu czasu zarodki grzybicze powiększają terytorium swojej ekspansji o kolejne narządy wewnętrzne. Prowadzi to w prostej linii do zaburzenia ich funkcjonowania.

Do rozwoju grzybicy ogólnoustrojowej może doprowadzić niewłaściwa dieta, wyniszczenie organizmu lekami, niedobór witamin i minerałów, stres, używki. Kandydozę zalicza się obecnie do chorób cywilizacyjnych, zaś jej skutki są nierzadko rozpatrywane w kategoriach ostatecznych, gdyż wśród możliwych powikłań wymienia się choćby posocznicę drożdżakową.

Objawy kandydozy są nagminnie lekceważone – zarówno przez samych pacjentów, jak i przez lekarzy ogólnych. Trudno bowiem zdiagnozować chorobę charakteryzującą się całym spektrum zróżnicowanych symptomów: od bólów głowy, poprzez trądzik, aż po pocenie nocne. Oczywiście w miarę rozwoju choroby pojawia się coraz więcej objawów, w niektórych przypadkach przypominających alergie, w innych znów zaburzenia immunologiczne.

Grzybica ogólnoustrojowa – leczenie nowoczesnymi metodami

W przypadku grzybicy ogólnoustrojowej leczenie będzie tym dłuższe, im dłużej trwało zwlekanie z wizytą u lekarza. Jak zostało zaznaczone na wstępie, zarodniki grzybów we krwi można wykryć w szybki sposób, posiłkując się badaniami mikroskopowymi, gdzie na wyniki czeka się nie dłużej niż 45 minut.

Terapia farmakologiczna wykazuje dużą nieskuteczność w dziedzinie leczenia kandydozy, a ponadto prowadzi do dalszego nadwątlenia sił witalnych organizmu. Dlatego też lekarze specjalizujący się w leczeniu grzybicy ogólnoustrojowej zalecają przede wszystkim zdrową dietę (popartą suplementami), zmianę stylu życia oraz dążenie do wyeliminowania czynników stresogennych. To jednak nie wszystko, co współczesna medycyna ma do zaproponowania chorym na przypadłości grzybicze.

Głównym i przede wszystkim naturalnym orężem w walce z Candida albicans jest ozonoterapia. Dzięki jej zastosowania cała kuracja może przebiec o wiele szybciej niż w przypadku zastosowania leków przeciwgrzybiczych. Pacjenci poddawani ozonoterapii unikają też powikłań oraz remisji, która jest niestety zjawiskiem nader częstym.

Na czym to polega?

Ozon ma silne właściwości grzybo- i pasożytobójcze. Jest m.in. stosowany w leczeniu zespołu niedokrwiennego mózgu, miażdżycy, boreliozy, niektórych nowotworów czy stwardnienia rozsianego. Wykazuje również dużą skuteczność w zwalczaniu przypadłości powierzchniowych, takich jak egzema, ropnie, stopa cukrzycowa i czyraki.

W grzybicy ogólnoustrojowej leczenie ozonem przebiega dwojako. Może ono polegać na przekazywaniu do układu krwionośnego niewielkich porcji mieszanki tlenowo-azotowej. Nośnikiem jest tutaj krew samego pacjenta. Jednorazowy zabieg autohemotransfuzji trwa nie dłużej niż pół godziny i jest zupełnie bezbolesny (pomijając oczywiście wkłucie dożylne). Drugą z możliwości jest zastosowanie kroplówek ozonowych, których przetaczanie trwa nieco dłużej, jednak stracony czas rekompensuje niższa cena zabiegu.

Korzystne efekty wdrożenia ozonoterapii znajdują zwykle potwierdzenie w badaniach już po kilku zabiegach. Z reguły cała terapia obejmuje od 10 do 15 wlewów, które nie tylko niwelują efekty przerostu Candida albicans, ale wpływają również na poprawę komfortu życia chorego. Nie bez powodu ozon jest przecież nazywany eliksirem młodości.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Warszawskiego Centrum Promocji Zdrowia Panaceum. Specjalizujemy się w leczeniu grzybicy ogólnoustrojowej oraz powierzchniowej z zastosowaniem nieagresywnych metod (tu: kwas alfa-liponowy, suplementacja). Dobieramy plany żywieniowe zapobiegające nawrotom choroby, podpowiadamy też, w jaki sposób neutralizować codzienny stres. Podsumowując: mamy panaceum na grzybicę, co znajduje potwierdzenie w pozytywnych komentarzach naszych pacjentów!

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami. Do tej pory mieliśmy okazję omówić choćby temat celiakii, pasożytów u dziecka, treningów indywidualnych czy wreszcie badań na zakwaszenie organizmu.

#leczenie grzybicy Warszawa #badania kliniczne warszawa


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Leczenie zakażeń bakteryjnych

Panaceum – miejsce gdzie leczą!

Sprawdź ofertę

Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu