Zakwaszenie organizmu – test laboratoryjny

Jeśli zachodzi podejrzenie zakwaszenia organizmu, test wykonywany w warunkach laboratoryjnych pozwoli uzyskać pod tym względem jednoznaczną odpowiedź. Dysponując już wynikami badań, warto następnie zwrócić się do specjalisty o postawienie diagnozy i zaproponowanie konkretnych form terapii. Tym sposobem zyskujemy szansę jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Jak wspominaliśmy w poprzednich publikacjach, do zakwaszenia organizmu dochodzi m.in. na skutek przyswajania potraw bogatych w pierwiastki kwasotwórcze (tu choćby: siarka, chlor, miedź, fluor, brom). Niestety przeważają one w większości mięs, nabiałów i zbóż, czyli w podstawowym zasobie spożywczym, na którym na co dzień bazujemy.

Na homeostazę działa również negatywnie stres oraz statyczny tryb życia, który przyczynia się zarazem do powstawania nadwagi. Z drugiej strony, w wielu przypadkach bywa ona nie przyczyną, a pochodną zakwaszenia organizmu. Dzieje się tak na skutek zachwiania gospodarki kwasowo-zasadowej oraz naturalnego uszczuplenia możliwości metabolicznych organizmu.

Sądząc zatem, że przyrost masy jest wyłącznie wynikiem braku ruchu, chorzy przez całe lata (albo nigdy) nie pochylają się nad zagadnieniem poziomu pH płynów wewnętrznych. Tym samym fundują swojemu organizmowi stan permanentnej nadkwasoty, którą ten stara się za wszelką cenę zneutralizować. W rezultacie cierpi na tym ich kościec, mięśnie oraz organy wewnętrzne, będące dla ustroju źródłem pierwiastków zasadotwórczych (tu z kolei: sód, potas, magnez, wapń).

Zakwaszenie organizmu objawia się m.in. migrenami, bólami stawów, chorobami skóry, sennością, obniżoną odpornością, zaburzeniami popędu seksualnego, pojawianiem się alergii. Efekty długofalowe mogą być jeszcze bardziej dotkliwe: cukrzyca, osteoporoza, choroby neurologiczne, dna moczanowa, miażdżyca czy wreszcie nowotwór. Warto jednocześnie zaznaczyć, że każda nowa przypadłość powoduje zwiększenie zakwaszenia organizmu.

Zakwaszenie organizmu – test ad hoc

W przypadku prawdopodobieństwa zakwaszenia organizmu, test laboratoryjny powinien przede wszystkim dać się przełożyć na możliwość postawienie szybkiej diagnozy. Pod tym względem wszelkie kryteria spełnia badanie żywej kropli krwi, wykonywane metodą mikroskopową.

Polega ono na pobraniu próbki krwi włośniczkowej z palca pacjenta, a następnie poddaniu jej oględzinom przez lekarza wyspecjalizowanego w optycznej ocenie całych struktur komórkowych. W odróżnieniu od standardowych testów analitycznych, badanie żywej kropli krwi umożliwia uzyskanie kompletnego obrazu stanu organizmu.

W praktyce sprowadza się to do określenia m.in.:

  • aktywności i ilości czerwonych oraz białych krwinek,
  • potencjału immunologicznego całego ustroju,
  • wieku krwi, który nie musi być zbieżny z wiekiem organizmu,
  • stanu organów wewnętrznych.

Co więcej, omawiane badanie stanowi również najszybszą metodę wykrywania toksyn oraz wszelkich patogenów pasożytniczych, bakteryjnych czy grzybiczych, obecnych we krwi. Wyniki badania żywej kropli krwi są uzyskiwane już po 45 minutach od momentu pobrania próbki. Duża część placówek medycznych (jak choćby warszawskie Panaceum) zapewnia swoim Pacjentom możliwość bieżących konsultacji w trakcie badania krwi. Dzięki temu zyskują oni większą świadomość stanu własnego zdrowia.

Test na zakwaszenie organizmu to oczywiście dopiero początek drogi do wyleczenia. W naszym Centrum Promocji Zdrowia z siedzibą w Warszawie nie zwykliśmy proponować Pacjentom rewolucyjnych kuracji, które miałyby z dnia na dzień odwrócić ich życie o 180 stopni. Z doświadczenia wiemy, że zbytnie przeciążenie wyrzeczeniami oraz nadmierny wysiłek kondycyjny mogą się przyczynić do zupełnego zarzucenia leczenia.

Stąd właśnie bazujemy na diecie substytucyjnej, suplementacji oraz treningu EMS, pozwalającym zminimalizować czas poświęcany na ćwiczenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, przyjaznych Pacjentowi metod, mamy możliwość uczynić cały proces terapii jak najmniej kolidującym z codziennymi zajęciami. Potrafimy też dopasować programy żywieniowe do indywidualnych gustów kulinarnych. W końcu nie każdy rodzi się wegetarianinem.

Już wkrótce na naszym blogu pojawi się kolejny artykuł opisujący, jak zbadać zakwaszenie organizmu innymi, równie innowacyjnymi metodami. Zapraszamy!

Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu