przycisk umów wizytę Panaceum

Witamina C – terapia dużymi dawkami

Witamina C to niezbędny składnik naszego pożywienia, bez którego nie możemy przeżyć życia w zdrowiu. Organizm człowieka nie może jej produkować i musi być dostarczana z dietą. Jest rozpuszczalna w wodzie inie jest magazynowana w organizmie, jest z niego dosyć szybko usuwana.

Głównym powodem, dla czego zwierzęta nie znają zawałów serca jest fakt produkowania własnej witaminy C, w ilości od 1000 mg do 20000 mg dziennie, w przeliczeniu na wagę ludzkiego ciała. Dla porównania my istoty ludzkie nie możemy sami wyprodukować ani jednej molekuły witaminy C.

Witamina C przyczynia się na wiele różnych sposobów do zapobiegania chorób takich jak np.:

 • Choroba sercowo-naczyniowa,
 • Chorobach reumatycznych,
 • Przewlekłego zapalenia,
 • Stresu,
 • Układu krążenia.

W w/w chorobach zapotrzebowanie organizmu na witaminę C jest większe niż możliwości przyswojenia drogą doustną. Jest więc oczywiste, że do osiągnięcia skutecznego efektu terapeutycznego witamina C musi być podawana dożylnie w postaci wlewu kroplowego rozcieńczona solą fizjologicznej lub glukozy.

Zastosowanie Witaminy C

 • Stany zapalne,
 • Choroby pasożytnicze,
 • Awitaminozy i hipowitaminozy,
 • Gnilec i rozchwianie zębów,
 • W okresach infekcji i okresach zdrowienia,
 • W zespołach złego wchłaniania,
 • W leczeniu zatruć substancjami powodującymi methemoglobinę,
 • W utrudnionym gojeniu się ran i złamań,
 • W skłonności do krwawień,
 • Przy wzmożonym wysiłku fizycznym,
 • Jako antyoksydant.

Zagrożenia związane z terapią praktycznie nie istnieją. Nie jest prawdą jakoby witamina C w gigadawkach wywoływała kamienie nerkowe, nie jest prawdą jakoby jej odstawienie po dłuższym okresie używania wywoływało szkorbut. Jedyne zagrożenia to rozpuszczanie szkliwa, podrażnienia żołądka i rozwolnienia. Aby uniknąć tego wszystkiego stosujemy wlewy bezpośrednio do żyły.

Celem dożylnych wlewów jest:

 1. Ogólna poprawa stanu zdrowia. Osoby, które zażywały 1 gram witaminy C dziennie przez kilkanaście lat, miały o 40% niższe ryzyko śmierci niż osoby które zażywały 0.06-0.2 grama. Innymi słowy, zwykła, witamina C zmniejsza niemal DWUKROTNIE ryzyko zgonu w okresie kilkunastu lat.
 2. Cofanie miażdżycy. To nie pomyłka, wg dużej grupy badaczy witamina C w dużych dawkach powoduje cofanie się niektórych procesów miażdżycowych. Odkrył to pewien okulista, który podawał swoim pacjentom duże dawki witaminy C na likwidację objawów alergii powodującej zapalenie spojówek, a potem przypadkiem porównał zdjęcia siatkówki po roku stosowania – znikła miażdżyca zatykająca naczynia krwionośne.
 3. Choroby zakaźne i wirusowe. Tutaj witamina C potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Znikają infekcje bakteryjne, z którymi antybiotyki nie mogły sobie poradzić przez całe lata, choroby wirusowe które powinny ciągnąć się miesiącami, a nawet latami całkowicie cofają się po 2-3 dniach, ostre wirusowe zapalenia wątroby zamiast kończyć się w szpitalu po prostu znikają po tygodniu.
 4. Wspomaganie regeneracji po chorobach – dla przykładu, bardzo duże dawki witaminy C (najlepiej podawanej dożylnie) regenerują naczynia krwionośne zniszczone cukrzycą.
 5. Wspomaganie w przypadku nowotworów – jest bardzo dużo szumu wokół witaminy C jako terapii przeciwnowotworowej.

Wszystko zaczęło się od tego, że pewien lekarz podał dożylnie bardzo duże dawki witaminy C pacjentom z rakiem prostaty, którym zostało kilka dni życia. Jak on śmiał to zrobić, podać tani, kosztujący kilka dolarów lek?! Takie świństwo zrobić koncernom farmaceutycznym, na dodatek, kanalia jedna, opublikował wyniki – pacjenci co prawda nie wyzdrowieli, ale zamiast spodziewanych kilku dni, żyli długie miesiące, ciesząc się w miarę stabilnym zdrowiem i znacznym obniżeniem dolegliwości bólowych.

Oczywiście żaden instytut nie chciał przebadać witaminy C jako potencjalnego leku na raka, tak tanich środków się nie bada, bo jeszcze okaże się, że są skuteczne i spadną zyski. Ostatnio ukazało się dużo prac na temat pozytywnego wpływu witaminy C podawanej w dużych dawkach u pacjentów z nowotworem. Niemniej badania na myszach wykazały bardzo duże spowolnienie narastania guzów, a w wielu przypadkach – cofanie się nowotworów.

Rewelacyjne odkrycia w dziedzinie medycyny komórkowej – drogą do wyeliminowania chorób serca i układu krążenia.

Jak się uchronić przed zawałem serca, udarem mózgu, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą i jej powikłaniami, niewydolnością serca, arytmią i wieloma innymi problemami układu krążenia?

„Twoje
 odkrycia są tak ważne, ponieważ dotyczą milionów ludzi i zagrażają wielkim gałęziom przemysłu. Pewnego dnia mogą wybuchnąć wojny, których jedynym celem będzie zahamowanie dostępu do rozpowszechnienia twoich przełomowych odkryć. Wówczas nadejdzie czas próby, kiedy będziesz musiał stawić opór!” 

Dwukrotny laureat Nagrody Nobla Linus Pauling Krótko przed śmiercią w 1994 r. Słowa wypowiedziane do dra Matthiasa Ratha

Ten film pokazuje w jaki sposób rozwija się rak i wyjaśnia kluczowe znaczenie witaminy C i aminokwasu lizyny w procesie zapobiegania rozszerzania się tej choroby.

Okazuje się, że przyjmowanie witaminy C przywraca do normy poziom cholesterolu osobom, u których jest on zbyt niski, utrzymuje go bez zmian tam, gdzie jest prawidłowy i obniża wszystkim tym, którzy poziom cholesterolu mają za wysoki.

Witamina C podwyższa także poziom we krwi lipoproteiny dużej gęstości (HDL), czyli „korzystnego cholesterolu”. Substancja ta ma pozytywny wpływ na stan naczyń wieńcowych, gdyż wychwytuje cząsteczki cholesterolu w naczyniach krwionośnych i przenosi je do wątroby, gdzie ulegają zniszczeniu.

Literatura fachowa na temat witaminy C i lipidów liczy obecnie już blisko 250 pozycji. W ponad 80 pracach omawia się jej relacje z cholesterolem. Wyniki tych studiów są szczególnie interesujące.

Witamina C nie jest lekiem na raka i nie powinna stanowić alternatywy dla konwencjonalnych metod terapeutycznych, ale może być rozważana, jako leczenie wspomagające. Witamina C w terapii skojarzonej może ograniczać cytotoksyczność, wymioty, nudności i poprawiać samopoczucie pacjentów poddawanych chemioterapii lub radioterapii, a dodatkowo może wzmacniać ich układ odpornościowy.

3.4/5 - (14 votes)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu