Zabiegi dożylne z witaminy C postawią Cię na nogi

Witamina C jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu – wiemy to od naszych mam i babć, które serwowały nam ją w domowych specyfikach w czasie przeziębień czy grypy. Dziś wiadomo, że przyjmować ją nożna i trzeba także w przypadku innych dolegliwości.

Witamina ta, mimo że dostępna w różnego typu pokarmach i rozpuszczalna w wodzie, jest także szybko wydalana, więc jej niedobory dotykają nas bardzo często. W przeciwieństwie do zwierząt, ludzkie organizmy nie potrafią jej samodzielnie produkować. Jak można zwiększyć jej ilość w swoim organizmie i wykorzystać jej dobroczynne właściwości? Wlewy dożylne z dużymi dawkami witaminy C są najlepszą drogą do szybkiej regeneracji.

Kontrowersyjna witamina C

Wokół witaminy C narosło wiele mitów. Jej przedawkowanie nie powoduje kamieni nerkowych; w przypadku odstawienia po dłuższym czasie nie powoduje szkorbutu. Jedynymi, potwierdzonymi naukowo skutkami ubocznymi, mogącymi wystąpić przy spożyciu dużej dawki jest podrażnienie żołądka, rozpuszczenie szkliwa oraz rozwolnienie.

Stosując odpowiednio zaplanowane wlewy dożylne, ominiesz przewód pokarmowy, co wyeliminuje możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Z racji, iż witamina C współuczestniczy w tworzeniu się tkanki łącznej, powstawaniu krwinek czerwonych, przyswajaniu żelaza, prawidłowym kształtowaniu się procesów odpornościowych, tworzeniu przeciwciał i gojeniu się ran, to niezbędnym jest zachowanie jego prawidłowego poziomu w organizmie.

Wlewy dożylne – nie ma się czego bać

Odpowiednio dobrana (przez lekarza) dawka wlewów dożylnych, wielokrotnie przekraczająca ilość witaminy C dostarczanej w diecie (nawet tej dobrze zbilansowanej), pomoże zminimalizować ryzyko zawału serca, udaru mózgu czy arytmii. Generalnie witamina ta chroni układ krążenia, a także zapobiega rozwojowi cukrzycy i powikłań z nią związanych.

Wlewy są więc szczególnie polecane w przypadku pojawiania się stanów zapalnych, chorób pasożytniczych, przy różnorodnych rekonwalescencjach, wymagających specjalnego wzmocnienia organizmu oraz podczas wzmożonego wysiłku fizycznego – choćby u osób, przygotowujących się na zawody sportowe. Ponadto kuracja witaminą C jest zalecana w przypadkach awitaminozy i hiperwitaminozy, w zespole złego wchłaniania, jako środek wspomagający gojenie się trudnych bądź rozległych ran oraz jako antyoksydant.

Wiadomo też, że witamina C wspomaga leczenie nowotworów, a jej przyjmowanie ogranicza przykre efekty stosowania chemii.

Co to jest wlew dożylny?

Witamina C zostaje rozcieńczona solą fizjologiczną i podana w formie kroplówki. Zabieg jest stosunkowo szybki (trwa 20 minut) i bezbolesny. Korzystając oferty Centrum Zdrowia Panaceum, będziesz mieć pewność, że otrzymujesz odpowiednio dobraną dawkę dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Co zyskam, przyjmując wlewy dożylne z witaminą C?

Przede wszystkim: ogólną poprawę stanu zdrowia. A szczegółowo rzecz ujmując: witamina C w odpowiednio dużych dawkach jest w stanie cofnąć zmiany miażdżycowe (właściwość odkryta przypadkiem, która znalazła szerokie zastosowanie). Jej dobroczynne działanie możne również zaobserwować w zakresie zwalczania chorób zakaźnych i wirusowych.

Jest niezastąpiona w regeneracji organizmu po przebytych chorobach czy zabiegach. Na koniec warto dodać, że badania laboratoryjne wykazały, iż duże dawki witaminy C znacząco spowalniają rozrastanie guzów, a czasem nawet prowadzą do ich zmniejszania. Dlatego też wlewy dożylne polecane są także jako terapia wspomagająca przy leczeniu tego typu schorzeń.

Zaproś dziadków na wlew dożylny

Witamina C podawana dożylnie w dużych dawkach w zauważalny sposób poprawia także kondycję i sprawność umysłową osób starszych. Przywraca im utraconą witalność oraz dobre samopoczucie. Zaproś swoich dziadków do Warszawskiego Centrum Zdrowia Panaceum i zafunduj im możliwie najlepszy prezent – poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Sam także poddaj się terapii, która postawi Cię na nogi i da siłę dla dalszych, codziennych zadań.

Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu