przycisk umów wizytę Panaceum

Koronawirus COVID-19: procedury bezpieczeństwa w Panaceum

Drodzy Pacjenci,

W związku z epidemią koronawirusa COVID-19 i w trosce o Wasze bezpieczeństwo oraz komfort przygotowaliśmy informacje dotyczące funkcjonowania naszej placówki w tym trudnym okresie.

Na ten moment Centrum Zdrowia Panaceum pozostaje otwarte. Wszystkie wizyty, zabiegi i oraz rozpoczęte procedury odbywają się według planu.
Ze względów bezpieczeństwa, prosimy o umawianie się na wszystkie wizyty TELEFONICZNIE bądź też ON-LINE: Kontakt.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja dynamicznie się zmienia i jesteśmy przygotowani na różne scenariusze, dopasowane do sytuacji. W razie jakichkolwiek zmian będziemy Państwa powiadamiać na bieżąco. Równocześnie informujemy, że nasza rejestracja będzie przeprowadzała z Państwem pogłębiony wywiad zdrowotny, podczas zapisywania się na wizyty, pod kątem wykluczenia wszelkich
niebezpiecznych objawów.

Codziennie dbamy o najwyższe standardy higieny, niemniej wprowadziliśmy dodatkowe działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa naszych Pacjentów oraz Pracowników:

  • Przy głównym wejściu do placówki oraz w toaletach umieściliśmy dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk – prosimy wszystkich o skorzystanie z nich od razu po wejściu, a także przed wyjściem.
  • Wszyscy nasi Pracownicy zostali zapoznani z procedurą dotyczącą postępowania z pacjentem zakażonym koronawirusem COVID-19.
  • Jesteśmy jedną z nielicznych placówek medycznych w Warszawie posiadającą generator ozonu do użytku profesjonalnego. Od początku marca w ramach wewnętrznych procedur, w godzinach zamknięcia placówki przeprowadzane jest ozonowanie pomieszczeń.
    To wysoce skuteczna metoda pozwalająca pozbyć się wszelkich patogenów. Jeśli zachodzi taka potrzeba, szybko i skutecznie dezynfekujemy placówkę. Dzięki wdrożonym wewnętrznym procedurom, spełniamy najwyższe wymogi sanitarne, a nasza placówka jest bezpieczna i pozbawiona zagrożeń epidemiologicznych.

Zwracamy jednak szczególną uwagę na to, aby wizyta u nas odbyła się w sposób bezpieczny i komfortowy zarówno dla Państwa jak i dla nas. Wprowadziliśmy dodatkowe procedury:

  • Witamy się uśmiechem i skinieniem głowy – bez podawania sobie rąk.
  • Prosimy Pacjentów o korzystanie z udostępnionych środków do dezynfekcji rąk.
  • Umawiamy mniejszą ilość pacjentów, tak aby badania odbywały się bez kolejki, a ilość osób w placówce ograniczyć do minimum.
  • Prosimy o to, aby do kliniki zgłaszali się sami zainteresowani wizytą u lekarza bez osób towarzyszących.
  • Przed rejestracją na umówioną wizytę mierzona jest temperatura. W przypadku kiedy będzie ona przekraczać 37,5 stopni Celsjusza niestety nie będą mogli Państwo odbyć umówionej wizyty.
  • Rekomendujemy, aby płatności za wizytę dokonywać bezdotykowo, kartami płatniczymi.
  • Przy zapisaniu się na wizytę będą Państwo poproszeni o dodatkowe informacje odnośnie swojego stanu zdrowia.
  • W poczekalni może przebywać maksymalnie 4 osoby w odległości 2 metrów. Pacjenci, którzy pojawią się na badanie wcześniej, zostaną poproszeni o poczekanie na zewnątrz.

W przypadku konieczności dokonania zmian godzin pracy będziemy Państwa informować na bieżąco. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym procedurom wizyta u nas będzie dla Państwa komfortowa i bezpieczna.

Bezpieczeństwo i minimalizowanie ryzyka zarażenia leży również w interesie Pacjentów, dlatego:

  • jeżeli występują u Państwa kaszel, gorączka lub inne objawy przeziębienia prosimy o przełożenie wizyty i obserwowanie objawów, w razie jakichkolwiek podejrzeń postępowanie zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego (https://gis.gov.pl/),
  • jeżeli w ciągu ostatnich tygodniach przebywali Państwo w rejonach szczególnej transmisji koronawirusa – prosimy o przełożenie wizyty i obserwację swojego stanu zdrowia przez min. 21 dni oraz o postępowanie zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego (https://gis.gov.pl/),
  • jeżeli mieli Państwo kontakt z osobą chorą lub zakażoną prosimy o przełożenie wizyty i obserwację swojego stanu zdrowia przez min. 14 dni oraz o postępowanie zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego (https://gis.gov.pl/).

Zalecamy i bardzo prosimy naszych Pacjentów o:

  • przychodzenie na wizyty, jeśli to możliwe, bez osoby towarzyszącej, w tym dzieci,
  • obowiązkową dezynfekcję rąk po wejściu do kliniki płynem lub dokładne umycie ich w toaletach przez 20 – 30 sekund,
  • pojawianie się na zaplanowanych wizytach maksymalnie 5 minut przed czasem,
  • zachowanie, jeśli to możliwe, w kolejce, poczekalni czy podczas konsultacji ok. 1-1,5 m odstępu od drugiej osoby,
  • zdjęcie odzieży wierzchniej od razu po wejściu do Kliniki i powieszenie jej w wyznaczonym miejscu,
  • w przypadku kaszlu lub kichnięcia prosimy o zasłonienie ust i nosa zgiętym ramieniem lub chusteczką higieniczną, a następnie wyrzucenie jej do kosza i dezynfekcję dłoni,
  • w przypadku kataru, prosimy o użycie jednorazowej chusteczki higienicznej, a następnie wyrzucenie jej do kosza i dezynfekcję dłoni.

Dodatkowo prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad, takich jak:

  • unikanie dotykania rękami oczu, nosa i ust,
  • unikanie dotykania powierzchni, których mogły dotykać inne osoby,
  • po dotknięciu powierzchni, których mogły dotykać inne osoby – dokładne umycie i/lub
    dezynfekcję dłoni.

Naszym priorytetem jest w obecnej sytuacji zapewnienie bezpieczeństwa Wam oraz naszym Pracownikom, przy równoczesnej kontynuacji rozpoczętego leczenia i dostępu do pełnej opieki medycznej. Na bieżąco monitorujemy sytuację i w razie konieczności będziemy podejmować wszelkie niezbędne kroki, by zapewnić Pacjentom ochronę oraz leczenie.

Serdecznie dziękujemy za współpracę oraz wyrozumiałość,
Centrum Zdrowia Panaceum

 


 

NAJWAŻNIEJSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy koronawirusa?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony na koronawirus?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane w materiale filmowym Ministerstwa Zdrowia: Covid-19. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

 

WAŻNE TELEFONY I STRONY INTERNETOWE

22 620 90 01 do 06 to telefony dyżurne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Stacja ma swoją siedzibę przy ul. Żelaznej 79.

800 190 590 to numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Menu