przycisk umów wizytę Panaceum

Tanie badania krwi w Warszawie

Badanie krwi to najpowszechniej wykonywane testy szacujące ogólny stan zdrowia, a także ukierunkowane na diagnostykę określonych chorób. Zawierają one m. in. badania morfologiczne, specjalistyczne – dotyczące funkcjonowania określonych narządów oraz ukierunkowane na diagnostykę zagrożenia wystąpienia określonych chorób.

Po co badamy krew?

Wobec tego, że w społeczeństwie jest aktualnie obecny trend skojarzony ze zgeneralizowanym dbaniem o zdrowie, obejmujący, właściwie modę, na: aktywność fizyczną, zdrowie odżywianie się, profilaktykę wielu zaburzeń i chorób, również badania krwi przestają się kojarzyć wyłącznie z wizytą u lekarza. Coraz więcej osób wykonuje badania krwi nie czując się źle, lecz by przekonać się, czy funkcjonowanie organizmu nie odbiega od normy.

Kieruje nimi ostrożność i zapobiegliwość, bowiem w przeciwieństwie do dawnych czasów znacząco wzrosła świadomość wagi profilaktyki i wczesnego wykrywania wszelkiego rodzaju zaburzeń, co ma ścisły związek z ich uleczalnością – szczególnie tych poważnych, jak nowotworowe.

Stąd też nierzadko badamy się sami, korzystamy ze wszelkiego rodzaju badań laboratoryjnych prywatnie lub na NFZ pomijając wizytę u lekarza, bo często robimy to nie chorując. Natomiast wśród najczęściej wybieranych badań znajduje się właśnie badanie krwi.

Nie żeby był jakiś większy wybór, poza nim badamy jeszcze jedynie mocz i kał. Aczkolwiek tylko badanie krwi jest kompleksowe i praktycznie wykrywa wszelkie zmiany wewnętrzne dotyczące funkcjonowania niemal wszystkich lub wszystkich organów – gdy jest odpowiednio rozszerzone.

Powyższe fakty skłoniły nas do przyglądnięcia się cenom na rynku. Tanie badania krwi w Warszawie z pewnością zainteresują każdą osobę, która chociażby ze względów profilaktycznych zdecydowała się badać co pół roku, a nawet częściej – co robią również sportowcy, osoby, które wygrały z poważną chorobą i chcą monitorować stan organizmu, czy te, które obciążone są chorobami dziedzicznymi.

Badania hormonalne w Warszawie

W celu oszacowania średnich cen za badanie krwi podzieliliśmy je na dwie grupy: morfologię oraz specjalne pakiety, które najczęściej oferowane są pacjentom, jak na przykład badania hormonalne. Wśród nich morfologia, najczęściej wykonywana i należąca do badania podstawowego, jest oczywiście najtańsza. Pakiety są już nieco droższe, a niektóre z nich bywają bardzo drogie – jak genetyczne.

Nie należy się jednak temu dziwić, gdyż są to badania najbardziej zaawansowane i jednocześnie przynoszące ważną wiedzę z zakresu podatności na określone choroby, czym niemal każdy pacjent jest zainteresowany. Pominiemy je jednak jako rzadziej wykonywane i wychodzące daleko poza podstawowe badania służące doraźnej diagnostyce.

Poniższy przegląd kilkudziesięciu ośrodków zdrowia badających (w tym tanio) krew w Warszawie zawiera przedziały odnalezionych przez nas cen – od najtańszych do najdroższych (badania obejmują różne składniki, mniejszą lub większą ich ilość, co szczególnie uwidacznia morfologia, i należy o nie dopytać):

  • morfologia krwi – ceny wahają się od 10 zł do 70 zł,
  • profil kardiologiczny – ceny wahają się od 78 zł do 295 zł,
  • pakiet tarczycowy – ceny wahają się od 55 zł do 150 zł,
  • pakiet cukrzycowy – ceny wahają się od 70 zł do 80 zł,
  • pakiet wątrobowy – ceny wahają się od 65 zł do 97 zł,
  • pakiet kostny – ceny wahają się od 35 zł do 90 zł,
  • pakiet reumatyczny – ceny wahają się od 78 zł do 220 zł,
  • markery nowotworowe (szczególnie silnie zróżnicowane cenowo, co świadczy wyłącznie o ilości badanych markerów) – ceny badań podstawowych wahają się od 95 zł do 950 zł (badanie wszystkich markerów).

Wśród popularnych ostatnio badań krwi należy wymienić również tzw. mikroskopię, czyli badanie żywej kropli krwi. Ceny tego badania wahają się od 140 zł do 180 zł – trwa ono od 30 do 60 minut i jest przeprowadzane w obecności pacjenta.

Jak widać powyżej, tanie badania krwi w Warszawie w większości przypadków to nie mit. Stały się one ogólnodostępne m. in. właśnie przez ceny. Dzięki temu każdy z nas może monitorować swój stan zdrowia, a idąc do lekarza z gotowymi badaniami krwi znacznie skrócimy diagnostykę, a być może nawet ją usprawnimy, bo też każdemu wiadomo, że badań krwi rutynowo się nie zleca, a nawet przy pozornym przeziębieniu mogą one wpłynąć na postawioną diagnozę i wybór właściwego leczenia.

Na zakończenie miło nam poinformować, że nasze Centrum Panaceum plasuje się na najniższym pułapie cenowym w Warszawie, czym pragniemy zachęcić pacjentów do wizyt w naszym ośrodku oraz wspomagać opisywane w niniejszym artykule trendy związane z profilaktyką chorób, dbaniem o zdrowie i kondycję fizyczną.

#badania laboratoryjne Warszawa #punkt pobrań Warszawa #morfologia Warszawa prywatnie #badania krwi w Warszawie #pobranie krwi Warszawa#badania hormonów Warszawa


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Wykonaj badania laboratoryjne

Pełną morfologię i wszystkie badania z krwi wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie!

Sprawdź ofertę

5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu