przycisk umów wizytę Panaceum

Tanie badania laboratoryjne w Warszawie

Centrum Panaceum w Warszawie proponuje tanie badania laboratoryjne. Jest to z jednej strony wyrazem dostosowania się do rynku usług i konkurencji, jaka na nim panuje, a z drugiej wynika ze starań o jak największą dostępność do tego typu usług, które są płatne – tym samym można je wykonać bez skierowania od lekarza.

W dobie coraz większego dbania o zdrowie w społeczeństwie i coraz wyższej świadomości w zakresie: odżywiania, zagrożeń chorobami, wagi profilaktyki zdrowotnej oraz aktywności fizycznej, częściej chcemy się badać sami, od czasu do czasu pójść laboratorium, oddać krew i poznać wyniki, chcemy zapobiegać ewentualnym chorobom, a badanie krwi jest w tym zakresie nieocenione. Ponadto wykonać można badania moczu i kału, których wyniki również wnoszą ważne o kondycji ciała dane.

Morfologia krwi

Morfologia krwi jest w tym zakresie najważniejszym badaniem, bada bowiem funkcjonowanie niemal wszystkich narządów. Przez lekarza zalecane jest zawsze przy podejrzeniu poważnej choroby, ale też przy: infekcjach, osłabieniu, urazach i wielu innych stanach. Właściwie morfologię powinno się wykonać w każdym stanie odbiegającym od normy, aczkolwiek nowym, który pojawił się jakiś czas temu, jednak samoczynnie nie przemija.

Może to być nawet: bezsenność, obniżony nastrój, nieprzeziębieniowe trudności w oddychaniu, przy zatruciach pokarmowych, utracie wagi, długo gojących się siniakach, nadmiernym pragnieniu, nieprawidłowym żywieniu (głodówki lub objadanie się) i bólach, np. stawów.

Najważniejsze w badaniu krwi jest wstępne zróżnicowanie tego, czy na zmiany w morfologii wpłynęły czynniki zewnętrzne, czy wewnętrzne. Jeśli wyniki odbiegają od normy, a my w ostatnim czasie nie zjedliśmy, wypiliśmy, wdychaliśmy nic niezdrowego, oznaczać to może rozwijającą się chorobę.

Badania krwi ukierunkowane na określone zaburzenia

Ponadto bardzo pomocne w diagnostyce ogólnej, stosunkowo tanie badania laboratoryjne obejmują również pakiety diagnostyczne, które wykluczają lub wykrywają określone choroby. Do tych, z których pacjenci korzystają najczęściej, należą:

  • pakiet wątrobowy – ocena funkcji wydzielniczych i metabolicznych wątroby, ewentualnych uszkodzeń jej komórek,
  • pakiet reumatyczny – ocena stanów zapalnych i wstępna ocena przyczyn bóli,
  • pakiet kostny (osteoporoza) – ocena stanu kości, jonów z nich uwalnianych,
  • pakiet cukrzycowy – badający wpływ cukru na bardzo wiele stanów, m. in.: osłabienie, senność, zaburzenia widzenia, zmęczenie i inne,
  • pakiet tarczycowy – ocena funkcji tarczycy, określanie nadczynności lub niedoczynności oraz ich wpływu na funkcjonowanie organizmu,
  • czy badanie markerów nowotworowych – ocena przesiewowa mająca na celu wykluczenie choroby nowotworowej.

Inne tanie badania laboratoryjne – badania moczu

Do innych tanich badań laboratoryjnych, które można wykonać bez skierowania od lekarza, należą również badania moczu i kału. W celu określenia ogólnego stanu zdrowia właściwie powinno się je wykonywać zawsze łącznie z morfologią, gdyż badają pracę dwóch ważnych organów: nerek i wątroby. Ponadto wnoszą wiele innych istotnych informacji.

Dowiadujemy się z nich o: stanie przewodów moczowych, ewentualnej cukrzycy, o zakażeniach dróg moczowych, a nawet o nowotworach, co obserwuje się przy zmniejszonej ilości wydalanego kwasu moczowego.

Tanie badania laboratoryjne – odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne

Wpływ na dostępność ma niewątpliwie cena. Na przestrzeni lat badania laboratoryjne staniały, a aktualnie konkurencja w jeszcze większym stopniu wpływa na ich zróżnicowanie. Dostęp do informacji jest równie łatwy, zatem dzisiaj już nie trzeba zapisywać się do lekarza by wykonać badania laboratoryjne, a ich wstępny odczyt z pomocą Internetu jest również stosunkowo łatwy – porównujemy je ze ściśle jednoznacznymi normami.

Tanie badania laboratoryjne pozwalają nam samodzielnie zadbać o zdrowie od strony szczególnie podkreślanej przez lekarzy jako ważnej w utrzymaniu zdrowia – profilaktycznej. Pozwalają wcześnie wykryć wszelkie zagrożenia i tylko od nas zależy czy tak się stanie – czy okresowo, chociażby co pół roku, badania takie będziemy wykonywać.

#badania laboratoryjne Warszawa cennik #punkt pobrań Warszawa cennik #badania krwi w Warszawie cena #morfologia krwi Warszawa tanio


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Wykonaj badania laboratoryjne

Pełną morfologię i wszystkie badania z krwi wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie!

Sprawdź ofertę

4.7/5 - (10 votes)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu