przycisk umów wizytę Panaceum

Badania hormonów w Warszawie – dlaczego warto je zrobić?

Badania hormonów to bardzo ważny składnik diagnostyki klinicznej. Sprawdzają się one w wielu różnych przypadkach mniej i bardziej popularnych chorób. I tak np. badania hormonów kobiecych są zalecane tym z kobiet, które planują ciążę. W tym wypadku badania hormonalne mężczyzn także warto przeprowadzić. Samo badanie poziomu hormonów sprawdzi się np. w przypadku nadmiernego owłosienia. Oprócz tego badania na hormony trzeba również wykonać podczas przeprowadzania diagnostyki w zakresie:

  • problemów z utrzymaniem wagi,
  • trądziku w wieku dojrzałym,
  • nagłej utraty sporej ilości włosów.

Co trzeba zrobić, żeby się przygotować do badania hormonów i w jaki sposób dokonuje się tam pomiaru poziomu hormonów?

Niemal wszystkie badania hormonów nie wiążą się z koniecznością żadnych specjalnych wcześniejszych przygotowań. Takie badanie hormonów sprowadza się do przeanalizowania zawartości krwi żylnej. Z całą pewnością nie obciążają więc one żadnego pacjenta. Oczywiście niektóre z nich wiążą się z pewnymi przygotowaniami. W przypadku diagnozowania wczesnej menopauzy badanie hormonów może zostać skoncentrowane na dokonaniu pomiaru prolaktyny. Wówczas jest wskazane, aby je przeprowadzić na czczo. Poza tym na kilka dni przed wykonaniem tego badania hormonów trzeba starać się prowadzić bezstresowy tryb życia, a oprócz tego powstrzymać się od stosunków seksualnych. Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, że na ostateczny wynik badań hormonów mogą również wpłynąć przynajmniej niektóre z zażywanych przez pacjentkę leków.

Kiedy powinno się przeprowadzić badania hormonów w Warszawie?

W przypadku niektórych z badań hormonów kluczowa jest w tym wypadku pora dnia. Stąd też przeprowadza się je np. rano albo nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. W ten sposób mierzy się np. poziom kortyzolu. W przypadku kobiet wynik badania hormonów może być uzależniony od jej aktualnego (w czasie przeprowadzania badania) „etapu” cyklu hormonalnego.

Można więc powiedzieć, że w zakresie badania hormonów – chodzi o LH, FSH, estradiol oraz progesteron kluczowe jest za każdym odniesienie wyników badania do fazy cyklu, w którym w danej chwili znajduje się dana kobieta. W celu uniknięcia błędów oraz zbyt pochopnych wniosków często się zdarza, że lekarz najpierw zleca swojej pacjentce badanie hormonów np. w 3 dniu cyklu i później chce, żeby ona je znowu powtórzyła np. w 20. dniu jej cyklu.

Takie profesjonalne badania hormonalne można wykonać w dobrej cenie w Warszawie w Panaceum.  Dzięki pracującej w Panaceum doskonale wykwalifikowanej kadrze (każdego medycznego szczebla) badanie hormonów w Warszawie jest tak popularne i skuteczne. Obecnie oferta warszawskiego Panaceum zawiera bardzo korzystne pakiety badań hormonalnych – dzięki nim za jednym zamachem można sobie zbadać stężenie co najmniej kilku różnych hormonów.

Badania hormonów to niezwykle skuteczne i efektywne współczesne narzędzie diagnostyczne. Z pewnością warto się na nie decydować, bo dzięki nim można poprawić jakość i komfort życia zarówno swój, jak też i swojej rodziny.

#badania hormonów Warszawa #badania hormonalne Warszawa centrum #badania laboratoryjne Warszawa #badania hormonalne Warszawa tanio


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Wykonaj badania hormonalne w Warszawie

Badania hormonów w Warszawie wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie!

Sprawdź ofertę

5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu