przycisk umów wizytę Panaceum

Badania laboratoryjne cukrzycy – jaka jest cena jej diagnostyki?

Cukrzyca, choć wydaje się niepozorna, może siać duże spustoszenie w organizmie człowieka. To poważna choroba, która może doprowadzić nawet do niewydolności narządów lub utraty wzroku. Warto zadbać o swoje zdrowie, wykonując badania laboratoryjne w profesjonalnych punktach pobrań.

Badania laboratoryjne cukrzycy – co to za choroba?

Cukrzyca to choroba, która często dotyczy osób młodych obciążonych genetycznie lub osób w starszym wieku. Atakuje nasz organizm również na skutek złej diety lub nieprawidłowego stylu życia. Rozwija się za sprawą źle pracującej trzustki, która może mieć problem z wytwarzaniem odpowiedniej ilości insuliny.

Chory odczuwa zmęczenie, osłabienie, często chce mu się pić, ma zwiększoną potrzebę spożywania posiłków. Nierzadko występuje zmniejszenie lub zwiększenie masy ciała i częste oddawanie moczu. Zwróć uwagę na to, że cukrzyca nie boli! Dlatego tak często pacjenci mają problem z odkryciem tej choroby w swoim organizmie. Często jest diagnozowana przypadkiem, przy rutynowych badaniach w punktach pobrań.

Jakie badania krwi pozwalają na zdiagnozowanie cukrzycy?

Najpopularniejszym i najbardziej miarodajnym badaniem pozwalającym zdiagnozować cukrzycę jest pomiar stężenia glukozy we krwi. W tym celu pacjent udaje się do przychodni lub punktu pobrań i zostaje mu pobrana krew na czczo. Następnie jest poproszony przez personel o wypicie glukozy rozpuszczonej w wodzie. W trakcie oczekiwania na kolejne badanie pacjent powinien unikać większej aktywności oraz stresu. Po odczekaniu dwóch godzin w pozycji siedzącej, pacjent ponownie poddaje się badaniu krwi. Wyniki otrzymane w wyniku diagnostyki laboratoryjnej zanosi do swojego lekarza prowadzącego, który odczytuje je i przekazuje informacje pacjentowi zgodnie z wiedzą medyczną. Cena badania laboratoryjnego krzywej cukrowej wynosi około 30 zł.

Poddawanie się diagnostyce cukrzycy jest bardzo ważne, ponieważ choroba postępuje dość szybko i może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych. Powikłania cukrzycy obejmują uszkodzenia naczyń, wzrost poziomu ketonów, w skrajnych przypadkach nawet miażdżycę i zawał serca.

Jak wybrać punkt pobrań do badań na cukrzycę?

W tym artykule postaraliśmy się przekazać informacje, dlaczego wykonywanie badań laboratoryjnych jest bardzo istotne dla naszego zdrowia. Już to wiesz, ale na pewno zastanawiasz się, gdzie najlepiej wykonać takie badania?

W każdym mieście istnieje wiele punktów pobrań, gdzie można wykonać badanie krwi lub inne badania laboratoryjne. Różnią się one wieloma czynnikami, takimi jak nowoczesność sprzętu, kompetencja personelu, prestiż, lokalizacja i ceny. Znalezienie odpowiedniego miejsca do pobrania materiału wcale nie jest takie proste.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.  Nasz punkt pobrań charakteryzuje się profesjonalnym podejściem, wyszkolonym personelem oraz dobrymi cenami. Centrum zdrowia Panaceum posiada wiele pozytywnych opinii, które można znaleźć w internecie. Badania są wykonywane szybko i sprawnie, a wyniki możesz otrzymać nawet tego samego dnia.

Badania laboratoryjne w Warszawie

Badania laboratoryjne w Warszawie wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie w Centrum Zdrowia Panaceum!

Umów wizytę

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.
5/5 - (2 votes)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu