przycisk umów wizytę Panaceum

Badania laboratoryjne prywatnie – kiedy się przydają?

Badania laboratoryjne, to niezwykle istotny element diagnostyki klinicznej, który się sprawdza w przypadku wielu różnych dolegliwości.

 • Badania podstawowe zaleca się wszystkim – również zdrowym osobom, bo lepiej zapobiegać niż leczyć;
 • Na testy genetyczne powinny zdecydować się te z pań, które planują powiększenie rodziny;
 • Zarówno paniom, jak też i panom rekomenduje się również zweryfikowanie poziomu żelaza we włosach oraz we krwi, bo anemia może dotknąć każdego.

Każdą niepokojącą dolegliwość warto od razu skonsultować ze specjalistą. Bez fachowej i kompleksowej diagnostyki nikt nie będzie w stanie nam pomóc. Stąd też warto postawić na sprawdzoną i już uznaną placówkę – taką, jak nasze Centrum Panaceum w Warszawie, gdzie można się przebadać bardzo dokładnie. Prywatne badania laboratoryjne realizowane w Panaceum są nie tylko rzetelnie, ale także i szybko. Ich paleta jest bardzo szeroka – to aż 1700 pozycji do wyboru.

Co można zweryfikować, decydując się na wykonanie badań laboratoryjnych?

Udając się do Panaceum, można przeprowadzić cały szereg specjalistycznych oraz kompleksowych badań laboratoryjnych prywatnie – czyli np.:

 • sprawdzić, czy w danym przypadku ryzyko zakrzepicy jest duże i czy w ogóle jest prawdopodobne,
 • zweryfikować swoje markery nowotworowe – powinien to uczynić każdy, kto już cierpiał na chorobę nowotworową, ale nie tylko – także osoby z tzw. grupy ryzyka powinny na bieżąco monitorować ich aktualny poziom,
 • przeprowadzić testy na nietolerancję pokarmową,
 • przeprowadzić badania przesiewowe dla osób, które chciałyby być dawcami,
 • zweryfikować stan swojej flory bakteryjnej (bakterie beztlenowe, tlenowe oraz grzyby).

W jaki sposób można się przygotować do badań laboratoryjnych?

Większość prywatnie przeprowadzanych badań laboratoryjnych w ogóle nie wiąże się z wcześniejszymi przygotowaniami. Takie badania laboratoryjne są przeprowadzane z krwi żylnej. Można więc powiedzieć, że w ogóle nie obciążają one osób, które chcą je wykonać. Często jedyny obowiązek, jakiego należy przestrzegać, sprowadza się do tego, że w dniu ich pobrania krwi trzeba być na czczo. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że niektóre z nich wiążą się z koniecznością nieodbywania stosunków seksualnych. Silny stres oraz zażywane na co dzień leki także mogą wpływać na wyniki niektórych z badań laboratoryjnych.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na prywatne badania laboratoryjne?

Zawsze wtedy, gdy będzie nam zależało na czasie oraz wówczas, gdy coś wzbudzi nasz niepokój. Może to być np.:

 • ciągłe uczucie wyczerpania oraz zmęczenia,
 • zbyt szybka i niczym nieuzasadniona utrata wagi,
 • problemy skórne, z paznokciami i lub z włosami,
 • często pojawiające się infekcje bakteryjne oraz wirusowe,
 • uciążliwy trądzik (oraz wiele innych).

Wszystkie te wzbudzające nasz niepokój dolegliwości warto najpierw przedyskutować z lekarzem pierwszego kontaktu, który określi zakres potrzebnych badań akurat w naszym przypadku.

Cena badań laboratoryjnych prywatnie w Warszawie

W naszym Centrum w Warszawie ceny prywatnych badań laboratoryjnych są bardzo konkurencyjne. Cennik można sprawdzić tutaj: cennik badań laboratoryjnych. Warto pamiętać także i o tym, że wybierając któryś z oferowanych aktualnie pakietów badań laboratoryjnych, można naprawdę sporo zaoszczędzić. W ten sposób można także szybciej wykonać i poznać wyniki od razu kilku różnych badań.

Badania laboratoryjne to sposób na szybkie i rzetelne monitorowanie swojego aktualnego stanu zdrowia. Warto z nich korzystać, bo za ich przyczyną znacznie dłużej można cieszyć się pełnią sił witalnych. Z pewnością nie powinno się ich unikać, bo nie są ani zbyt uciążliwe, ani bolesne.

#badania laboratoryjne prywatnie #badania laboratoryjne cennik #badania laboratoryjne Warszawa


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Wykonaj badania laboratoryjne w Warszawie

Badania laboratoryjne prywatnie w Warszawie wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie!

Sprawdź ofertę

5/5 - (2 votes)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu