przycisk umów wizytę Panaceum

Badania laboratoryjne Warszawa — jak się przygotować i dlaczego warto zrobić?

Rozważasz wykonanie badań laboratoryjnych? Zastanawiasz się, czy warto je zrobić? Zobacz, dlaczego wykonywanie badań jest istotne i jak najlepiej się do nich przygotować. Sprawdź, gdzie wykonać badania laboratoryjne w Warszawie!

Co to są badania laboratoryjne?

Badania laboratoryjne są to badania, podczas których pobiera się od pacjenta materiał, taki jak np. mocz czy krew. Następnie poprzez jego analizę sprawdza się stan zdrowia danej osoby. Jest to świetne narzędzie diagnostyczne pozwalające wykryć ewentualne nieprawidłowości w działaniu organizmu. Warto wykonywać je profilaktycznie, nawet jeśli nie posiadasz żadnych dolegliwości.

Jak przygotować się do badań laboratoryjnych?

Przygotowanie do badań laboratoryjnych jest ściśle zależne od ich rodzaju. Niektóre z nich powinny być wykonywane na czczo, a niektóre tego nie wymagają. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje, powinieneś skontaktować się z wybraną przez Ciebie placówką medyczną.

Jeśli dostałeś skierowanie od swojego lekarza na badanie krwi, takie jak np. morfologia, to powinieneś się do niego odpowiednio przygotować. Nie staraj się na siłę zmieniać swojej diety na zdrowszą. W dniu przed badaniem powinieneś jedynie unikać spożywania alkoholu oraz bardzo tłustych dań. Zaleca się także zjeść ostatni posiłek na 12 godzin przed pobieraniem krwi.

Rodzaje badań laboratoryjnych

Wyróżnia się kilka rodzajów badań laboratoryjnych, m.in.:

  • genetyczne — pozwalające m.in. ustalić ojcostwo lub sprawdzić pokrewieństwo,
  • na nietolerancje pokarmowe — wykonywane często w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego,
  • na alergię,
  • hormonalne lub oznaczające markery,
  • moczu i kału,
  • etc.

Wiele placówek medycznych oferuje całe pakiety badań, które pozwolą Ci sprawdzić wiele parametrów informujących o Twoim stanie zdrowia.

Laboratorium Warszawa — gdzie warto wykonać badania?

Wybierając punkt pobrań, warto uzyskać szczegółowe informacje na jego temat. Powinieneś zapoznać się z jego dokładną lokalizacją, godzinami i dniami otwarcia oraz cennikiem. Jeśli planujesz wykonywać badania krwi swojemu dziecku, zapoznaj się z opiniami na temat konkretnej placówki. Personel pracujący z dziećmi powinien być empatyczny i mieć odpowiednie podejście, tak by Twoja pociecha nie wspominała badań z przerażeniem.

Jeśli zastanawiasz się gdzie wykonać badania laboratoryjne w Warszawie, to stolica oferuje wiele przychodni świadczących takie usługi. Za wyborem naszej placówki Panaceum przemawia nie tylko ogromna liczba pozytywnych komentarzy naszych pacjentów, ale również profesjonalny i doświadczony zespół lekarzy. Możemy poszczycić się 14-letnim doświadczeniem!

Ponadto jesteśmy czynni także w soboty, a wyniki badań możesz odebrać online. Co więcej, jeśli chcesz zyskać pewność, że nie będziesz czekał w kolejce, masz możliwość zapisania się na badania za pośrednictwem naszej strony internetowej. Oferujemy przeróżne pakiety badań, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Punkt pobrań w Warszawie

Badania laboratoryjne w Warszawie wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie w Centrum Zdrowia Panaceum!

Sprawdź ofertę

5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu