przycisk umów wizytę Panaceum

Badania na nietolerancje pokarmowe — dla kogo i kiedy najlepiej wykonać?

Masz wrażenie, że nie każdy rodzaj posiłku Ci służy? Zastanawiasz się, czy nie masz nietolerancji pokarmowej i chciałbyś to sprawdzić? Zobacz, dla kogo przeznaczone są badania na nietolerancje pokarmowe i kiedy najlepiej je wykonać?

Co to są badania na nietolerancję pokarmową?

Badania na nietolerancje pokarmowe polegają na pobraniu krwi od pacjenta i pomiarze stężenia przeciwciał IgG, które powstają na skutek nieprawidłowej reakcji na białka pochodzące z pożywienia. Oprócz nietolerancji pokarmowej u pacjentów może wystąpić także nadwrażliwość pokarmowa, czyli — alergia, określana poprzez przeciwciała IgE, wytworzone przez układ odpornościowy po kontakcie z konkretnym alergenem.

Kto powinien wykonać test na nietolerancję pokarmową?

Jeśli zaobserwowałeś pogorszenie samopoczucia po spożyciu pokarmów zawierających, np. mleko, warto wykonać testy na nietolerancje pokarmowe. Wyeliminowanie z jadłospisu szkodliwych dla Ciebie składników, może pozytywnie wpłynąć na Twój stan zdrowia. Za pojawienie się nieprzyjemnych objawów odpowiada, jedna z podklas przeciwciał IgG – IgG4, która tworzy kompleksy z antygenami. Te następnie osadzają się w różnych częściach organizmu, powodując stan zapalny.

Najczęstsze objawy nietolerancji pokarmowej — kiedy należy wykonać badanie?

Wykonanie badania na nietolerancje pokarmowe, pozwoli Ci dowiedzieć się, jakie pożywienie nie służy Twojemu organizmowi. Jeśli zaobserwowałeś, że po spożyciu niektórych posiłków pojawiają się u Ciebie określone dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak np. ból brzucha, wzdęcia czy biegunka, przyczyną może być nietolerancja pokarmowa. Testy są łatwym narzędziem diagnostycznym, które pomogą, wykryć przyczynę dolegliwości jelitowych. W niektórych przypadkach u pacjentów mogą pojawić się niezbyt charakterystyczne objawy, takie jak katar, wysypka czy kaszel, ból głowy, a nawet depresja.

Nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego, mogą być również związane z występowaniem stanu chorobowego, takiego jak np. nieswoiste zapalenie jelit. Innym przykładem choroby autoimmunologicznej powstającej na skutek kontaktu z glutenem jest np. celiakia, dlatego w przypadku występowania dolegliwości zdrowotnych warto skonsultować się z lekarzem.

Cena testów na nietolerancje pokarmowe w Warszawie

Jeśli zdecydujesz się zbadać czy nie występuje u Ciebie nietolerancja pokarmowa, Warszawa jest miastem, gdzie znajduje się wiele laboratoriów godnych polecenia. Centrum Zdrowia Panaceum jest kliniką z ponad 14-letnim doświadczeniem, popartym wieloma pozytywnymi opiniami pacjentów. Znajdziesz u nas wiele pakietów testów, które różnią się ilością badanych pokarmów. Ponadto możesz skonsultować wyniki badań z doświadczonym dietetykiem klinicznym.

Cena testów na nietolerancje pokarmowe w zależności od wybranego pakietu wynosi od 500 do 2000 zł. Warto zaoszczędzić pieniądze i sprawdzić co powoduje u Ciebie poszczególne dolegliwości. Dzięki temu możesz poprawić swoje samopoczucie oraz wyeliminować dolegliwości ze strony układu pokarmowego.


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Badania hormonów Warszawa

Badania na nietolerancje pokarmowe w Warszawie wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie w Centrum Zdrowia Panaceum!

Sprawdź ofertę

5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu