przycisk umów wizytę Panaceum

Badanie krwi Warszawa — dla kogo i dlaczego warto je wykonać?

Zależy Ci na utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia? Zastanawiasz się, jak możesz o nie zadbać? Zobacz, dlaczego warto wykonać badanie laboratoryjne krwi i dla kogo jest ono przeznaczone! Sprawdź, gdzie wykonasz badanie krwi w Warszawie!

Kiedy warto wykonać badanie krwi?

Bardzo ważnym działaniem profilaktycznym jest wykonywanie badań krwi regularnie, np. raz w roku – jest to świetne postępowanie diagnostyczne, które pozwala wykazać nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Istnieją tabele z wykazami badań, zalecanymi do wykonania, zależnie od Twojej płci oraz wieku.

Jeśli jednak dawno nie wykonywałeś badania krwi, a w ostatnim czasie dokucza Ci zmęczenie lub czujesz się osłabiony, powinieneś rozważyć wykonanie morfologii. Twój stan może być spowodowany, np. występowaniem niedoborów lub choroby, które można zdiagnozować, dzięki odpowiednio dobranym badaniom.

Kto powinien udać się na badania laboratoryjne krwi?

Tak jak wspomniano wcześniej, badanie krwi wykonuje się w celu np. wczesnego wykrycia stanu chorobowego. Szczególnie ważne jest wykonanie go w przypadku osób, u których wystąpiło pogorszenie stanu zdrowia. Również kobiety w ciąży mają zazwyczaj kilkukrotnie zlecane badania krwi w celu kontroli ich zdrowia w tym szczególnym czasie. Co więcej, badania krwi można wykonać na NFZ lub w prywatnych placówkach medycznych, które posiadają w swojej ofercie wiele pakietów badań laboratoryjnych pozwalających skontrolować stan funkcjonowania naszego organizmu.

Badanie krwi — jak się przygotować?

Aby badanie krwi przebiegło prawidłowo, należy udać się do laboratorium na czczo, najlepiej z samego rana. Zaleca się również, na kilka dni przed pobraniem krwi, nie zmieniać znacząco swojej diety. Natomiast w dniu poprzedzającym badanie powinno unikać się spożywania alkoholu oraz nadmiernie tłustych posiłków. Ostatni posiłek pacjent powinien spożyć na około 12 godzin przed wykonywaniem morfologii.

Punkty pobrań krwi Warszawa — gdzie warto wykonać?

Morfologię krwi warto wykonywać w placówkach, które posiadają odpowiednie doświadczenie i oferują szeroki wybór pakietów badań. Bardzo istotną kwestią są także opinie o danym laboratorium, gdyż mimo że badanie krwi przeprowadza się bardzo szybko, u niektórych osób powoduje ogromny stres. Istotna w takim przypadku jest fachowa obsługa i empatyczne podejście do pacjenta. Niemiły personel może zwiększyć zdenerwowanie i spowodować zaniechanie wykonywania badań na długi czas.

W Centrum Zdrowia Panaceum znajdziesz wykwalifikowaną i sympatyczną kadrę. Jest to placówka z ponad 14-letnim doświadczeniem. O profesjonalizmie mogą świadczyć również liczne pozytywne opinie znajdujące się w Internecie.

W placówce możesz wykonać wiele badań laboratoryjnych, np. testy genetyczne czy testy na nietolerancje pokarmowe. W ramach profilaktyki oznaczysz np. poziom CRP, hemoglobiny, glukozy czy przeciwciał. Ponadto dostępne są także badania laboratoryjne w pakietach, a wśród nich m.in.: pakiet dla aktywnych fizycznie, pakiet hormonalny dla mężczyzn czy pakiet odporności.


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Badania hormonów Warszawa

Badania krwi w Warszawie wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie w Centrum Zdrowia Panaceum!

Sprawdź ofertę

4.5/5 - (2 votes)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu