przycisk umów wizytę Panaceum

Cichy wróg – rozpoznaj go dzięki badaniu pasożytów z kału

Zakażenie pasożytnicze to problem często lekceważony. Lubimy myśleć, że skoro dbamy o higienę i nie mamy styczności z tropikalnym klimatem, to nas ten problem nie dotyczy. Niestety, każdy może stać się żywicielem pasożyta, a do ataku pasożytniczego może dojść na wiele sposobów, przed którymi ciężko się bronić.

Badanie pasożytów z kału – sprawdź co wyniszcza Twój organizm

Trzeba być świadomym tego, że nawet najmniejsze pasożyty stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Mogą niezauważenie zamieszkiwać nasz organizm latami, stopniowo go wyniszczając. Pasożyty zabierają nam cenne witaminy i minerały i produkują szkodliwe toksyny.

Najbardziej niepokojące jest to, że inwazja pasożytnicza może przez długi czas przebiegać bezobjawowo. Ich obecność przyczynia się jednak do ciężkich chorób. Gdy pasożyt osiągnie określone stadium rozwoju otorbia się w narządach i tkankach powodując ich uszkodzenia, niszczy tkanki nabłonkowe otwierając drogę infekcji oraz osłabia układ immunologiczny.

Choroba pasożytnicza jest często mylona z innymi dolegliwościami, takimi jak anemia czy choroby skórne. Jeśli ubywa Ci energii, masz obniżony nastrój lub zaczynasz przybierać na wadze, warto wykonać badanie pasożytów z kału. Badanie to pozwoli zlokalizować źródło Twojego złego stanu zdrowia i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Efektywne leczenie to takie, które leczy przyczynę choroby, a nie jej objawy. Badanie pasożytów z kału pozwala wykryć prawdziwe źródło pogorszenia stanu zdrowia i skutecznie je usunąć.

Drogi zakażenia

Pasożyty przedostają się do organizmu człowieka zwykle poprzez obiekty, na których złożyły jaja, a więc poprzez spożycie zanieczyszczonych warzyw i owoców czy wypicie skażonej wody. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową – poprzez kurz i pył, na których osiadły pasożyty. Z tego powodu bardzo ważne jest utrzymywanie w czystości pomieszczeń, w których przebywamy. Innym źródłem zakażenia może być nieodpowiednia higiena osobista, zabawy ze zwierzętami lub kontakt płciowy z osobą zakażoną.

Przywra kocia, płaski pasożyt o niewielkich rozmiarach przedostaje się do organizmu człowieka poprzez spożycie niedosmażonej ryby. Rzęsistki, pierwotniaki z rodziny Trichomonadidae są przenoszone drogą płciową. Szacuje się, że w Europie zapada na nie około 6,5 miliona kobiet. U mężczyzn rzęsistki powodują uszkodzenia cewki moczowej i gruczołu krokowego.

Nieleczone zakażenie prawie zawsze prowadzi do przewlekłego zapalenia prostaty. Chyba najbardziej rozpoznawalnym pasożytem jest lamblia. Najczęściej atakuje dzieci, ale nie omija też dorosłych. Źródłem zakażenia są często toalety, piaskownice, a także woda w basenie. Pasożyt ten zaburza trawienie oraz motorykę jelita cienkiego. Pogarsza się wchłanianie tłuszczów, węglowodanów i witamin.

Niebezpieczeństwo pasożytów tkwi w głównej mierze w tym, że są trudno wykrywalne. Na szczęście badanie pasożytów z kału pozwala w dużym stopniu zlokalizować przyczynę naszego złego samopoczucia.

Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły: tel. 731 200 089 albo 884 804 894.

5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu