przycisk umów wizytę Panaceum

Czujesz się osłabiony? Zrób badani krwi i sprawdź, co Ci dolega

Chwilowe zmęczenie w ciągu dnia nie jest niczym strasznym. Jego powodem może być niewyspanie lub ciężki dzień w pracy. Zwykle wystarczy porządny relaks, aby ciało i umysł odpoczęły i wróciły do normalnego funkcjonowania. Co jednak, jeśli przemęczenie i osłabienie organizmu towarzyszy nam częściej i nie potrafimy się z nim uporać?

Najczęstsze przyczyny przemęczenia

Skuteczne pozbycie się uciążliwego i wciąż nawracającego uczucia zmęczenia wymaga przede wszystkim poznania jego przyczyn. Do najczęstszych zalicza się:
  • niedobór snu, który uniemożliwia regenerację organizmu,
  • nieodpowiednią dietę (bogata w konserwanty, cukry, tłuszcze, sól),
  • odchudzanie (bez konsultacji z dietetykiem), które sprowadza się do ograniczania spożywanych pokarmów, a wraz z nimi witamin i minerałów,
  • spożywanie niewystarczającej ilości wody w ciągu dnia,
  • życie w ciągłym pośpiechu i stresie,
  • preferowanie form biernego odpoczynku (np. spędzania czasu przed telewizorem), a nie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu,
  • niektóre choroby, np.: cukrzycę, niedoczynność tarczycy, zaburzone funkcjonowanie nerek czy wątroby, anemię, choroby serca.

Choć przemęczenie dotyka nas często, bagatelizujemy ten problem, nie zdając sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne może być to w skutkach. Błahe z pozoru dolegliwości (np. nawracające bóle głowy, trudności w zasypianiu) mogą przerodzić się w poważne choroby, których leczenie bywa nieprzyjemne, kosztowne i długotrwałe.

Powrót do dobrej formy zaczyna się od wykonania badań krwi

Domowe sposoby na poprawę zdrowia i samopoczucia nie zawsze się sprawdzają. Nie jesteśmy też w stanie określić z całą pewnością, co nam dolega i jakie są przyczyny odczuwanych dolegliwości. Sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem jest kontakt z warszawskimi specjalistami, którzy udzielają profesjonalnej pomocy poprzedzonej szczegółową diagnostyką.

Odwiedzając Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia Panaceum, zyskujemy możliwość przeprowadzenia specjalistycznych badań krwi, które pozwalają zdiagnozować nawet trudne w jednoznacznym rozpoznaniu objawy, towarzyszące zmęczeniu oraz obniżonemu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu, zanim jeszcze pojawią się symptomy chorób czy różnorodnych dysfunkcji organizmu.

Mikroskopowe badania krwi są dowodem na to, jak bardzo na przestrzeni lat rozwinęła się technologia optyczna. Uzyskiwane za ich pomocą wyniki są bardzo szczegółowe (dzięki wyraźnym powiększeniom kamery cyfrowej, zainstalowanej na osi optycznej mikroskopu). Bez tego niemożliwe byłoby dokonanie wnikliwej analizy rozpoznawczej, a w konsekwencji – postawienie rzetelnej diagnozy.

Ocena wpływu przewlekłego osłabienia organizmu na jego funkcjonowanie i wydolność

Badania krwi w pierwszej kolejności służą sprawdzeniu jak bardzo zaawansowane jest osłabienie organizmu i czy nie doszło jeszcze do powstania żadnych schorzeń, jednak ich podstawowy cel stanowi podjęcie szybkiego i efektywnego leczenia.

Warszawscy specjaliści z Panaceum precyzyjnie określają przyczyny problemu zdrowotnego oraz dają zalecenia służące regeneracji organizmu Jasno i skrupulatnie określone wskazania z ramienia profesjonalnie przeszkolonej kadry lekarskiej dotyczą m.in. sposobu leczenia, przyjmowanych środków farmakologicznych czy ewentualnych badań, jakie należy przeprowadzić w dalszej kolejności.

Przy długotrwałym osłabieniu badanie krwi to podstawa

Długotrwałe i powtarzające się stany przemęczenia, a co za tym idzie zmniejszona odporność organizmu na wszelkie wirusy i bakterie, mogą prowadzić do poważnych schorzeń. Aby tego uniknąć bezkonkurencyjne są szczegółowe badania krwi, stanowiące punkt wyjścia w walce o zdrowie i spokój na każdy dzień.

Jeśli zależy nam na komforcie życia i radości, jaką możemy z niego czerpać, warto na bieżąco kontrolować i sprawdzać wszystkie niepokojące objawy, o których informuje nas ciało. Specjalistyczna pomoc, otrzymana odpowiednio wcześnie, optymalizuje bowiem szanse na wyjście z nawet najbardziej uciążliwych i zaawansowanych chorób.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o opinię.
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu