przycisk umów wizytę Panaceum

Skuteczny test na grzybicę organizmu

Grzybica może rozwijać się w naszym organizmie przed długie lata i pozostawać niezdiagnozowana. Dopiero pojawienie się widocznych symptomów prowadzi zwykle do przeprowadzenia testu na grzybicę organizmu albo do podjęcia leczenia na własną rękę. Choroba jest jednak na tyle poważna, że leczenie domowymi sposobami rzadko kiedy się sprawdza.

Grzybica – ukryty wróg

Zakażenie grzybicą skóry objawia się występowaniem zaczerwienień, złuszczeń oraz świądem naskórka. Inne symptomy to zmiany grzybicze w obrębie paznokci oraz błon śluzowych. Z kolei grzybica ogólnoustrojowa potrafi przez długi czas maskować fakt swojego istnienia szeregiem symptomów typowych wielu innym schorzeniom. Bóle głowy, niestrawności, niedoczynność lub nadczynność tarczycy, nerwica, ogólne osłabienie a nawet cukrzyca to tylko niektóre przykłady zakamuflowanych procesów grzybiczych w organizmie.

Dermatofity, czyli grzyby chorobotwórcze, najlepiej rozwijają się w środowiskach ciepłych i wilgotnych, dlatego też do zarażenia grzybicą skóry dochodzi najczęściej w trakcie pobytu na basenie lub solarium. Łatwo można również doznać infekcji poprzez kontakt z cudzym ręcznikiem i wypożyczonym leżakiem. Nie mniej typowe są zakażenia dermatofitami pochodzenia odzwierzęcego.

Z drugiej strony grzybica może się rozwinąć w naszym organizmie samoistnie za sprawą drożdżaków przynależnych do dwóch grup: tych występujących na skórze i błonach śluzowych oraz drożdżaków Candida albicans, będących częścią flory bakteryjnej w jelicie grubym.

Do infekcji dochodzi na skutek ich nadmiernego namnożenia, spowodowanego przykładowo zażywaniem dużej ilości antybiotyków, dietą zbyt obfitą w cukry, paleniem papierosów i spożywaniem alkoholu, przyjmowaniem leków na bazie sterydów (w tym antykoncepcyjnych), radio- i chemioterapią etc.

O ile grzybicę skórną można dość łatwo wyleczyć, tak grzybica ogólnoustrojowa, wywołana grzybami Candida, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich organów wewnętrznych.

Test na grzybicę organizmu

Jak pokazują realia, test na grzybicę organizmu niekoniecznie musi potwierdzić przypuszczenia lekarza lub samego pacjenta. Badania moczu będą skuteczne tylko wtedy, gdy grzyby bytują w organizmie pacjenta od dawna. Tradycyjne badania krwi (HAT i IFT) mogą, ale nie muszą wykazać infekcji. Mykologiczne badania kału, uważane za najbardziej miarodajne, są też mocno czasochłonne i nie sprzyjają wdrażaniu natychmiastowej terapii.

Jednym z najlepszych testów na grzybicę organizmu pozostaje mikroskopowe badanie żywej kropli krwi. Test opiera się na obserwacji wyglądu oraz żywotności czerwonych i białych krwinek. Daje on możliwość wykrycia wszelkich struktur patologicznych bez jakiejkolwiek ingerencji chemicznej. Wyniki badania są dostępne po zaledwie 45 minutach od pobrania krwi z palca.

Po przeprowadzeniu testu na grzybicę organizmu, lekarz specjalista dopasowuje tryb leczenia do charakteru i stopnia zaawansowania choroby. Choć w przypadkach ostrej grzybicy ogólnoustrojowej będą dominowały kuracje antybiotykowe, łagodniejsze postaci infekcji (zwłaszcza naskórnej) można leczyć przykładowo kosmetykami probiotycznymi, wspomaganymi dedykowaną dietą. Coraz częściej dla leczenia przypadłości grzybiczych stosuje się również ozonoterapię, która ma silne właściwości grzybobójcze.

Panaceum na grzybicę

W naszym Warszawskim Centrum Promocji Zdrowia Panaceum specjalizujemy się w kompleksowym zwalczaniu grzybicy. W pierwszej kolejności wykonujemy mikroskopowy test na grzybicę organizmu, badając próbkę krwi Pacjenta, następnie zaś opracowujemy najbardziej efektywną metodologię leczenia.

W naszej pracy bazujemy wyłącznie na najnowszych rozwiązaniach farmakologicznych i medycznych, stosując jednocześnie spersonalizowaną dietę, uwarunkowaną stanem, wiekiem oraz dotychczasowymi nawykami żywieniowymi Pacjenta. Dzięki temu kuracja nawet zaawansowanych infekcji grzybiczych przebiega szybko i bez powikłań.

#badania laboratoryjne Warszawa #punkt pobrań Warszawa #zagrzybienie organizmu #diagnostyka zakażeń grzybiczych #test na obecność grzybów w organizmie


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Wykonaj test na zagrzybienie organizmu

Test na grzybicę organizmu wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie!

Sprawdź ofertę

3.8/5 - (72 votes)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu