przycisk umów wizytę Panaceum

Zakwaszenie organizmu – badanie błyskawiczne

Gdy rozpatrujemy zakwaszenie organizmu, badanie na jego wykrycie jest stosunkowo proste i pozwala na uzyskanie wyniku w ciągu niecałej godziny. To bardzo duże udogodnienie, biorąc pod uwagę, jak wiele szkód może wywołać długotrwały brak równowagi kwasowo-zasadowej w naszym organizmie. Czy warto zatem odkładać w nieskończoność wizytę u specjalisty?

Zakwaszenie organizmu, czyli lata zaniedbań

Jak pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, do zakwaszenia organizmu dochodzi na skutek stosowania niewłaściwej diety, opartej w przeważającej mierze na produktach wysoko przetworzonych. Zaliczają się do nich m.in.

  • mrożonki,
  • chipsy,
  • kostki rosołowe,
  • chrupki śniadaniowe,
  • parówki i kiełbaski z dużą zawartością E (tu: emulgatory smaku, barwniki, przeciwutleniacze etc.),
  • słodkie napoje gazowane (w tym Coca-Cola i jej odpowiedniki),
  • słodycze.

Należy uważać także na cukier, przez dietetyków określany jako biała śmierć.

Osoby nieprzykładające wagi do unikania produktów wysoko przetworzonych w ich diecie, wcześniej czy później zaczynają podupadać na zdrowiu. Wśród objawów typowych zakwaszeniu organizmu można wyróżnić nadciśnienie, problemy układu trawiennego i kostnego, zasinienia pod oczami, bóle mięśni, wycieńczenie, ubytki pamięci, zmniejszenie popędu seksualnego i wiele innych niepożądanych zjawisk.

Symptomy są na tyle typowe wielu innym przypadłościom, że zwłaszcza w początkowej fazie trudno je zdiagnozować. Jednak zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie może w dłuższej perspektywie zaowocować poważnymi stanami chorobowymi pokroju osteoporozy, cukrzycy, miażdżycy i nowotworu.

Podejrzewasz u siebie zakwaszenie organizmu? Badanie to najlepsze wyjście!

Dla wszystkich, którzy przez długi czas niewłaściwie się odżywiali i przypuszczają, że padli ofiarą zakwaszenia organizmu, badanie przeprowadzone w laboratorium diagnostycznym będzie z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak podejść do sprawy kompleksowo i nie poprzestawać na wykonaniu testu na własną rękę, lecz udać się do specjalisty, który na podstawie otrzymanych wyników zaleci od razu odpowiednią terapię.

Jakkolwiek Internet stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy, nie wszystkie porady tam znalezione należy traktować jako słuszne. Również ich stosowanie na własną rękę może się przykładowo skończyć uzyskaniem typowo zasadowego pH. W dłuższej perspektywie oznacza to prawdopodobieństwo rozwoju zasadowicy, która zagraża m.in. układowi kostnemu oraz sercowo-naczyniowemu.

Jednym z badań na zakwaszenie organizmu, dającym wyniki w ciągu kilkudziesięciu minut, jest test przeprowadzany na żywej kropli krwi. Polega on na pobraniu próbki z palca pacjenta, a następnie zbadaniu jej pod nowoczesnym mikroskopem. Proces oględzin rejestruje kamera, która przenosi obraz na ekran monitora, aby pacjent również miał możliwość zapoznania się z wyglądem własnego materiału biologicznego oraz mógł zadać lekarzowi nurtujące go pytania.

Badanie żywej kropli krwi dostarcza wielu informacji wykraczających poza sferę gospodarki kwasowo-zasadowej. Mówi ono m.in. o ogólnej kondycji krwi pacjenta, ewentualnych chorobach, stanie narządów wewnętrznych, niedoborach mikroelementów czy występowania toksyn. Badanie na zakwaszenie organizmu może stanowić zatem przyczynek do zyskania szerszej perspektywy i wyeliminowania wszystkich czynników, które przyczyniły bądź przyczynią się w nieodległej przyszłości do rozwoju jednostek chorobowych.

Nowoczesne metody leczenia w Panaceum

W przypadku zakwaszenia organizmu, badanie żywej kropli krwi jest dla nas pierwszym krokiem na drodze do wyleczenia Pacjenta. W naszym Warszawskim Centrum Promocji Zdrowia Panaceum mieliśmy już nie raz okazję obcować nawet ze skrajnymi przypadkami kwasicy, które udało nam się wyprowadzić na tory właściwej gospodarki kwasowo-zasadowej za sprawą zdrowej diety oraz naturalnych substancji wspomagających, zawartych w suplementach. Dzięki ich zastosowaniu, proces leczenia każdorazowo ulegał znaczącemu przyspieszeniu.

Oczywiście sam program żywieniowy, oparty na świeżych warzywach i owocach, nie wystarczy dla przywrócenia organizmowi odpowiedniego pH. Zdrowy tryb życia oraz wyrzeczenie się produktów wysoko przetworzonych musi być decyzją stałą, niepodlegającą chwilowym kaprysom bądź kompromisom. W przeciwnym wypadku cały podjęty trud terapii może, wcześniej czy później, pójść na marne.

Dziękując za odwiedziny na naszym blogu, zachęcamy do zapoznania się z kolejnym artykułem, w którym opowiemy, jak powinno wyglądać nowoczesne centrum leczenia grzybicy.

5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu