przycisk umów wizytę Panaceum

Jak zbadać zakwaszenie organizmu w nowoczesny sposób?

Na przestrzeni lat podsunięto już niejedną koncepcję, jak zbadać zakwaszenie organizmu. Mamy więc barwnik z liści czerwonej kapusty, papierki lakmusowe, mierniki pH, gazometrię, badanie żywej kropli krwi. Ostatnio zaś do określania stopnia zakwaszenia organizmu coraz częściej wykorzystuje się także diagnostykę elektromagnetyczną.

Badanie zakwaszenia organizmu jest ważne

Już nieraz opisywaliśmy na naszym blogu możliwe skutki przewlekłego zakwaszenia organizmu. Mowa tu niestety o chorobach śmiertelnych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca czy rak. Symptomy zakwaszenia są trudne do zdiagnozowania bez przeprowadzenia specjalistycznych badań.

Któż zresztą przejmowałby się paroma dodatkowymi kilogramami, zmęczeniem czy wykwitami na skórze. Wobec ustawicznego braku czasu, przechodzimy nad objawami zakwaszenia organizmu do porządku dziennego, często przypisując im zupełnie inną przyczynę niż ta rzeczywista. Co gorsza, usiłujemy się też leczyć na własną rękę, zażywając coraz większe ilości ogólnodostępnych leków, a tym samym wyniszczając nasz organizm.

Jednocześnie nie robimy nic w dziele zmiany dotychczasowego trybu życia. Po całym dniu pracy nie lubimy myśleć o jakiejkolwiek aktywności fizycznej, a gotowe obiady bądź kolacje, kupione w pobliskim dyskoncie spożywczym, mają zapewnić nam siły witalne aż do kolejnego podobnego posiłku. Tak niestety wygląda rzeczywistość większości (bo aż 85%) Europejczyków, którzy cierpią z powodu zakwaszenia organizmu. Bolączka ta ma więc charakter globalny i przyczynia się w znaczącym stopniu do rozwoju innych chorób cywilizacyjnych.

Na wstępie warto więc zadać sobie pytanie odnośnie własnych przyzwyczajeń żywieniowych, form spędzania czasu wolnego oraz ilości czynników przyprawiających nas na co dzień o stres. Nawet jeśli do tej pory nie zaobserwowaliśmy u siebie żadnych objawów pogorszenia stanu zdrowia, w przypadku podążania droga przeciętnego Europejczyka wcześniej czy później musimy się ich niestety spodziewać.

Jak zbadać zakwaszenie organizmu, a przy okazji dobrze go poznać?

Kiedy już stwierdzimy, że nasz obecny styl życia nie należy do najzdrowszych, musimy kolejno rozpatrzyć, jak zbadać zakwaszenie organizmu. Oczywiście najbardziej miarodajne metody to te lekarskie – nie tylko ze względu na precyzję, ale także szerokie spektrum badanych parametrów. Podczas gdy test przeprowadzony za pomocą papierka lakmusowego pozwala uzyskać jedynie informację na temat poziomu pH moczu, przykładowa gazometria wykazuje również ciśnienie tlenu i dwutlenku węgla we krwi, poziom nasycenia hemoglobiny tlenem, stężenie wodorowęglanów plazmy etc.

Możemy też podążyć wspomnianą na wstępie ścieżką postępu i zdecydować się na badanie zakwaszenia organizmu przy użyciu skanera elektromagnetycznego. Jego naukowa nazwa to kwantowy analizator rezonansowo-magnetyczny, najczęściej natomiast będziemy się spotykać z określeniem producenckim: Human Body Scanner (z ang.: Skaner Ludzkiego Ciała). Badanie z jego zastosowaniem jest zupełnie nieinwazyjne i polega na odczycie fal elektromagnetycznych, generowanych przez ludzkie komórki.

Pozwala ono w zaledwie 60 sekund dostarczyć szeregu informacji na temat:

  • stanu poszczególnych narządów wewnętrznych,
  • gospodarki hormonalnej organizmu,
  • zasobów witamin i minerałów,
  • rzeczywistych przyczyn dolegliwości trapiących pacjenta (tu: bóle głowy, nadciśnienie, problemy trawienne etc.),
  • potencjału rozwojowego konkretnych jednostek chorobowych.

Oczywiście skaner elektromagnetyczny umożliwia też określenie w szybki i prosty sposób równowagi kwasowo-zasadowej płynów wewnętrznych. Raport końcowy badania, opisujący wszystkie istotne parametry organizmu, może zostać przekazany pacjentowi w formie papierowej.

Konkludując: jak zbadać zakwaszenie organizmu? Najlepiej kompleksowo, w ramach zestawu testów przeznaczonych kondycji całego ciała. Tylko w ten sposób zyskujemy szansę rzeczywistego wpłynięcia na stan naszego zdrowia. Zmiany spowodowane długotrwałym zakwaszeniem organizmu nader często bywają trudne do zneutralizowania domowymi sposobami. Stąd szczególnie ważne jest wykonanie w pierwszej kolejności kompletu badań, choćby przy zastosowaniu skanera elektromagnetycznego.

Wszystkich zainteresowanych jakościową poprawą standardu życia, zachęcamy do odwiedzenia Panaceum w Warszawie. Diagnozujemy przy użyciu najnowocześniejszych zdobyczy techniki (tu choćby: Human Body Scanner, badanie żywej kropli krwi pod mikroskopem o wysokiej rozdzielczości), w leczeniu natomiast opieramy się na naturalnych metodach.

Dzięki temu nie obciążamy organizmów naszych Pacjentów niepotrzebnymi dawkami leków. O skuteczności proponowanych przez nas kuracji mogą zaświadczyć m.in. pozytywne opinie zamieszczane na naszej stronie.

Tematem kolejnego artykułu stanie się charakterystyka badań na zakwaszenie organizmu, wzbogacona o informacje dotyczące ich cen. Zapraszamy do lektury!

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o opinię.
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu