przycisk umów wizytę Panaceum

Cena testów na nietolerancje pokarmowe – czy się opłaca?

Testy na nietolerancje pokarmowe w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność wśród osób zmagających się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Dieta jest bardzo ważna dla naszego codziennego funkcjonowania, dlatego warto zadbać, aby sprzyjała naszemu organizmowi. Czy cena testów na nietolerancje pokarmowe jest uzasadniona? W niniejszym artykule przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.

Testy na nietolerancje pokarmowe – co warto o nich wiedzieć?

Badania na nietolerancje pokarmowe pozwalają zidentyfikować reakcje organizmu na konkretne składniki pokarmowe. Nietolerancja pokarmowa oznacza, że organizm nie jest w stanie strawić lub zaakceptować pewnych substancji obecnych w spożywanych produktach. To może prowadzić do różnorodnych objawów.

Objawy nietolerancji pokarmowej:

 • bóle brzucha, wzdęcia,
 • biegunka lub zaparcia,
 • gazy,
 • wymioty,
 • wyczerpanie, zmęczenie,
 • skaza białkowa u dzieci,
 • anemia,
 • uczulenie skóry, świąd,
 • niedociśnienie, zawroty głowy,
 • bóle głowy, migreny.

Testy na nietolerancje pokarmowe – dlaczego warto wykonać badanie IgG? 

Wykonanie badania na nietolerancję pokarmową IgG ma kilka zalet, które warto rozważyć:

 1. Wykrycie przyczyn dolegliwości zdrowotnych – takich jak bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, problemy skórne, zmęczenie czy bóle głowy. Jeśli przyczyną okaże się nietolerancja pokarmowa, po wykonaniu testu będziemy mogli łatwo wykluczyć niesprzyjające składniki z diety. 
 2. Możliwość dobrania odpowiedniej diety – wyniki pozwolą na dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb. Eliminacja składników, które nie służą naszemu organizmowi, może pomóc w poprawie zdrowia.
 3. Profilaktyka – wykonywanie testów na nietolerancje pokarmowe może być także formą profilaktyki, która pozwoli unikać problemów zdrowotnych związanych z nieodpowiednią dietą.

Testy na nietolerancje pokarmowe – jakie są koszty?

W przypadku testów z krwi na nietolerancje pokarmowe, ceny mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Testy skórne mogą mieć niższą cenę w porównaniu do testów z krwi i wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Należy podkreślić, że niektóre testy na nietolerancje pokarmowe mogą być refundowane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego lub pakietów medycznych, więc warto sprawdzić tę możliwość w swojej polisie.

Testy na nietolerancje pokarmowe – gdzie je wykonać?

W Warszawie istnieje wiele miejsc, w których można wykonać testy na nietolerancje pokarmowe. Jednym z rekomendowanych centrum medycznych jest Panaceum. Punkt diagnostyczny oferuje badanie nietolerancji pokarmowej za pomocą testu diagnostycznego, który ma na celu zidentyfikowanie reakcji organizmu na obecność przeciwciał IgG w odpowiedzi na różne składniki pokarmowe. Jest to niezwykle skuteczna metoda, która pozwala na określenie nietolerancji pokarmowych w szybki i wygodny sposób. Ważne jest, aby wybierać wiarygodne oraz profesjonalne źródła do przeprowadzenia badań, ponieważ będzie miało to wpływ na nasze zdrowie i dalszą diagnostykę. 

Testy na nietolerancję pokarmową w Warszawie

Badania na nietolerancję pokarmową w Warszawie wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie w Centrum Zdrowia Panaceum!

Umów wizytę

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.
5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu