przycisk umów wizytę Panaceum

Testy na nietolerancje pokarmowe – jak sprawdzić, czy tolerujesz laktozę?

Laktoza to składnik występujący w popularnych produktach mlecznych. Jeżeli zauważyłeś, że po spożyciu jogurtu, mleka lub czekolady borykasz się z problemami żołądkowymi, być może Twój organizm nie toleruje laktozy. Jak to sprawdzić? W diagnostyce pomogą testy na nietolerancje pokarmowe. Co to jest laktoza i dlaczego warto wykonać badania na jej nietolerancje? Gdzie wykonać rzetelne testy diagnostyczne?

co to jest laktoza?

Laktoza to składnik znajdujący się w bardzo popularnych produktach mlecznych – mleku, serach, jogurtach i wielu słodyczach. Wszystko za sprawą laktazy, czyli enzymu, który ma rozkładać ten składnik na cukry proste. Jeżeli w naszym organizmie te procesy nie zachodzą prawidłowo, pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego – bóle brzucha, mdłości, przelewanie w brzuchu, gazy w jelitach i wiele innych.

Czy badania na nietolerancje laktozy są konieczne?

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów wegańskich albo dedykowanych dla osób, które nie tolerują laktozy. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy badania na nietolerancje pokarmowe warto wykonać? Nasza odpowiedź brzmi – tak. Czasami pacjentom wydaje się, że ich organizm nie toleruje danej substancji lub pożywienia, a po badaniach okazuje się, że wszystko jest w porządku i objawy dotyczą zupełnie innego problemu.

Warto wykonywać badania na nietolerancje pokarmowe, ponieważ każda zmiana diety i wprowadzane do niej ograniczenia, mają wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Jeżeli postanawiamy pozbyć się danego składniku z diety, musimy mieć do tego solidne podstawy. W przypadku mleka może okazać się, że to nie laktoza a zupełnie inny składnik stanowi problem.

Nietolerancja pokarmowa glukozy – gdzie wykonać testy w Warszawie?

Wykonywanie testów na nietolerancje pokarmowe jest bardzo popularne w Warszawie, dlatego powstało wiele klinik oferujących tego typu usługi. Jeżeli lekarz zleci Ci diagnostykę w kierunku nietolerancji laktozy, postaraj się wybrać profesjonalne i godne zaufania centrum zdrowia.

Czym charakteryzuje się dobry punkt pobrań?

  1. Kompetentni specjaliści – który przeprowadzą Cię przez wszystkie procedury z profesjonalizmem i będą służyć solidną wiedzą.
  2. Nowoczesne wyposażenie – pozwalające na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych badań, a także na wykorzystanie nowoczesnych technik diagnostycznych.
  3. Przystępne ceny – ceny adekwatne do wykonywanych badań.
  4. Krótki czas oczekiwania na wyniki badań – w leczeniu niektórych chorób ważna jest ekspresowa diagnostyka i wprowadzenie leków.

W naszym Centrum Zdrowia Panaceum znajdziesz profesjonalnych lekarzy i specjalistów, którzy zajmą się indywidualnie Twoim przypadkiem. Atutem naszej placówki jest możliwość odbioru wyników online nawet tego samego dnia. Nasz punkt pobrań cieszy się zadowoleniem wielu pacjentów. Ceny badań na nietolerancje pokarmowe są bardzo przystępne.

Badania na nietolerancję pokarmową w Warszawie

Testy na nietolerancję pokarmową w Warszawie wykonasz szybko, bezpiecznie i w konkurencyjnej cenie w Centrum Zdrowia Panaceum!

Umów wizytę

*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.
5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu