przycisk umów wizytę Panaceum

Sprawdź, jak ozonoterapia poprawia zdrowie, dotleniając organizm

Walcząc z różnego typu dolegliwościami i dążąc do powrotu pełni sił witalnych, warto spojrzeć na swój organizm kompleksowo. Określenie przyczyn chorób to zadanie dla lekarzy i diagnostów. Na podstawie ich raportów wdrożony zostanie odpowiedni model terapii. Doskonałym jej wsparciem okaże się ozonoterapia, która umożliwi usunięcie z ciała bakterii, grzybów czy wirusów, a ponadto będzie podnosić sprawność naszego układu immunologicznego.

Kiedy pomyśleć o poddaniu się ozonoterapii?

Terapia ta jest polecana przede wszystkim osobom, które cierpią na zwyrodnienie stawów, dnę moczanową, trądzik oraz inne choroby skórne, a także czują się chronicznie zmęczone. Wysoką skuteczność działania można zaobserwować również w przypadku walki z trudno gojącymi się ranami czy odleżynami, zaburzeniami układu krążenia (z miażdżycą włącznie), uszkodzeniami wątroby, kłopotami z układem trawiennym czy cukrzycą. Ozonoterapia bywa również stosowana jako wsparcie w leczeniu nowotworów.

Diagnostyka i ustalenie właściwych sposobów leczenia

Prawidłowe zdiagnozowanie stanu zdrowia jest podstawą, na bazie której można komponować składniki kuracji. Ozonoterapia to zazwyczaj element wspomagający, którego działanie ma niebagatelny wpływ na skrócenie innych zastosowanych zabiegów. Poprzez właściwości niszczące drobnoustroje ozonoterapia może być stosowana w licznych schorzeniach.

Jej działanie jest jednakże jeszcze szersze – obniża bowiem poziom cholesterolu, trójglicerydów i wspomaga usuwanie blaszek miażdżycowych. Poprawia przepływ krwi i podnosi poziom wchłaniania tlenu przez komórki. Dlatego też również dietetycy tak chętnie zalecają ją swoim podopiecznym.

Różne metody prowadzenia ozonoterapii

Najpopularniejszymi formami ozonoterapii są: ozonowanie krwi (autohemotransfuzja), kroplówka ozonowa oraz oddziaływanie bezpośrednio na skórę – tak zwany rękaw ozonowy. Każdy z nich będzie najskuteczniejszym w ściśle określonym typie dolegliwości.

Dzięki ozonoterapii odtrujesz swój organizm (zwłaszcza wątrobę), poprawisz przemianę materii w każdej komórce ciała, dotlenisz skórę – znacząco poprawiając jej kondycję. Przede wszystkim zaś zniszczysz bakterie, wirusy i grzyby, które negatywnie wpływają na Twój stan zdrowia – nawet wtedy, kiedy nie jesteś tego świadomy.

W dobrej terapii liczy się bezpieczeństwo i skuteczność

Decydując się na ozonoterapię, masz gwarancję bezpieczeństwa, gdyż bazuje ona na naturalnym składniku, z którym stykamy się na co dzień. Któż z nas nie lubi lekkości zapachu powietrza po burzy – za to właśnie odpowiada ozon. Transportowany wraz z krwią, zapewnia właściwe dotlenienie komórek, co pobudza je do regeneracji i usprawnia działanie, dając w efekcie znakomitą poprawę kondycji. Dzięki niemu oczyścisz ciało i przygotujesz je na lepsze jutro.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o opinię.
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu