przycisk umów wizytę Panaceum

9 zalet elektrostymulacji mięśni w odchudzaniu

Elektrostymulator i odchudzanie to coraz częściej stosowane połączenie prowadzące do znakomitych efektów. Nie ma już dzisiaj wątpliwości, że elektrostymulacja w odchudzaniu jest nie tylko metodą skuteczną, lecz niemal podstawową, jeśli szuka się zdrowego i trwałego sposobu na zrzucenie wagi ciała i nie unika się przy tym wysiłku fizycznego.

Natomiast elektrostymulator na odchudzanie to urządzenie stosunkowo proste, którego tylko nazwa brzmi odstraszająco. Jest to zwykle kombinezon z diodami (odradza się ćwiczenia z mniejszą ilością diod niż 10), który zakłada się na czas treningu. Poprzez diody przepływa prąd, zależnie od potrzeb o różnej częstotliwości, który stymuluje skurcze mięśni – innymi słowy zmusza je do takiej samej pracy jaką wykonują podczas intensywnego wysiłku.

Zalety elektrostymulacji w odchudzaniu

Natomiast zaletami takiego rodzaju elektrostymulacji odchudzania są:

 • Czas trwania treningu – zaledwie 10 minut treningu wystarcza, by w krótkim czasie spalić dużą ilość tłuszczu (trening powinien trwać 30 minut z czego pierwsze 20 to rozgrzewka).
 • Niska frekwencja treningów – wystarczy ćwiczyć 2 razy w tygodniu by osiągnąć pożądane rezultaty.
 • Ćwiczenia nie wymagają dobrej kondycji – jako że to elektrostymulator wykonuje lwią część pracy ćwiczenia nie polegają na forsownym wysiłku i mogą być wykonywane nawet przez osoby bardzo otyłe.
 • Rozbudowa mięśni – która zwiększa zapotrzebowanie na kalorie, a tym samym redukuje hamowanie chudnięcia przez dostarczane ciału każdego dnia kalorie.
 • Poprawa sylwetki i budowy oraz postawy ciała – co jest ściśle skojarzone z rozbudową mięśni.
 • Brak obciążenia dla stawów i ścięgien – co jest szczególnie istotne dla osób chorych lub z dużą nadwagą, dla których siłownia jest zbyt dużym wyzwaniem.
 • Odchudzanie dotyczy całego ciała – nie chudnie określona część ciała, lecz utrata wagi ma charakter kompleksowy. Elektrostymulacja w odchudzaniu ma stymulować wiele grup mięśniowych jednocześnie, dlatego właśnie istotna jest ilość elektrod i ćwiczenia w kombinezonie.
 • Nie występuje efekt jojo – poprawie ulega bilans spalania kalorii, wzrasta metabolizm, a tworzenie się nowego tłuszczu ulega redukcji (ma to również związek z pkt. 4).
 • Stymulacja mięśni głębokich – trudnych do rozwinięcia, a mających np. rolę w oddychaniu. Z ich osłabienia przy dużej wadze ciała częściowo wynika zadyszka przy niewielkim wysiłku, a nawet łapanie powietrza podczas mówienia.

Jak wspomóc odchudzanie elektrostymulacją?

Podczas elektrostymulacji na odchudzanie należy stosować standardowe zasady obowiązujące podczas zrzucania zbędnych kilogramów. Dotyczy to przede wszystkim:

 • diety – której przewodnią zasadą jest utrzymywanie prawidłowego i ujemnego bilansu żywieniowego; zalecane jest zmniejszenie dziennego zapotrzebowania na kalorie (BMR) w stosunku do wagi o 20%,
 • picia dużych ilości wody – która oczyszcza organizm, pomaga utrzymać metabolizm na stałym poziomie, a także częściowo redukuje uczucie głodu,
 • wyeliminowania głodówek – gdyż one zmniejszają metabolizm i hamują proces odchudzania,
 • stymulowania termogenezy – naturalnego, poprzez jedzenie ostrych przypraw, i sztucznego, poprzez substytucję diety,
 • unikania stresu – który poprzez uwalnianie wielu hormonów w organizmie przyczynia się do hamowania metabolizmu.

Elektrostymulator w odchudzaniu jest szczególnie zalecany osobom, które są: osłabione chorobą, otyłe w stopniu utrudniającym wykonywanie tradycyjnych ćwiczeń, po kontuzjach, gdy nie można wykonywać obciążających ćwiczeń oraz w przypadku cierpienia na dolegliwości stawów. Należy też pamiętać, że otyłość jest ściśle skojarzona z zatłuszczeniem organów wewnętrznych i dlatego każdy spadek wagi ciała służy naszemu zdrowiu oraz przedłuża nasze życie.

#dietetyk warszawa centrum #dietetyka warszawa #poradnia dietetyczna warszawa #dieta rotacyjna #dieta eliminacyjna #porady dietetyka #dobry dietetyk warszawa


*Wszystkie artykuły medyczne prezentowane na stronie są zgodne z wiedzą medyczną, ale żaden nie może być traktowany jako diagnoza lekarska, lecz wyłącznie jako materiał edukacyjny. W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Zadbaj o swoją sylwetkę z dietetykiem z Warszawy!

Zadbaj o swoje swoje zdrowie, samopoczucie i sylwetkę z dietetykiem Centrum Panaceum w Warszawie.

Sprawdź ofertę

3.3/5 - (18 votes)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu