przycisk umów wizytę Panaceum

Do dietetyka po dobre samopoczucie

Dietetyk kojarzy Ci się tylko i wyłącznie ze specjalistą, który pomaga schudnąć? To błąd! Zakres jego działań oraz skuteczność terapii, którą może zaoferować, wykracza poza ten wąski obszar. Idąc do profesjonalnego dietetyka (w stolicy warto postawić na Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia Panaceum), dowiesz się, jak sposób odżywiania i tryb życia, mogą wpływać na Twój organizm. Poczucie zmęczenia, kłopoty ze strony układu pokarmowego czy wysypki skórne to tylko mała część dolegliwości, które warto skonsultować z dietetykiem.

Diagnostyka stylu życia

Mieszkańcy Warszawy coraz chętniej i odważniej odwiedzają specjalistów z zakresu dietetyki, gdyż nabrali już przekonania o niebotycznym wpływie stylu życia i sposobu żywienia na całe ciało. „Jesteś tym, co jesz” – to slogan, który idealnie oddaje charakter zależności, pomiędzy tym, co ląduje na naszym talerzu a kondycją fizyczną i psychiczną.

Dietetyk przeprowadzi z Tobą wywiad, pozna sposób, w jaki się odżywiasz , zleci niezbędne badania i wykona pomiar wagi ciała z dokładnym rozbiciem masy na mięśnie, kości, tłuszcz i wodę (czyli główne jego składniki). Pomocne jest to nie tylko w leczeniu nadwagi czy niedowagi, ale daje też ogólny obraz organizmu i jego kondycji.

Dietetyk przebada Cię kompleksowo

Z zastosowaniem nowoczesnych metod badania organizmu dietetyk będzie w stanie określić jego witalność, obecność pasożytów, grzybów czy bakterii, a także przetestować, które produkty spożywcze nie są tolerowane przez Twój organizm, co może być powodem licznych i nieprzyjemnych dolegliwości. Pomocne w tym okaże się chociażby nowatorskie badanie żywej kropli krwi czy też testy nietolerancji pokarmowej. Uzyskany obraz pozwoli odpowiednio skomponować dietę, czyli ją dla Ciebie spersonalizować.

Warszawa to wymagający partner

Jeżeli żyjesz w szybkim i stale napiętym trybie, pełnym miejskiego hałasu – regularność spożywanych posiłków i ich jakość oraz odpowiedni czas poświęcony na codzienną regenerację ciała to pewnie kwestie, do których przykładasz niewielką uwagę.

Niezależnie jednak od wieku, wykonywanej pracy czy miejsca zamieszkania większość z nas popełnia podstawowe błędy dietetyczne, które – mimo że z pozoru błahe – stają się przyczyną poważnych schorzeń o długotrwałym przebiegu. Chcesz uzyskać diagnostykę i leczenie na najwyższym poziomie? Skorzystaj z usług Warszawskiego Centrum Zdrowia Panaceum.

Indywidualna porada dietetyka

Jeżeli skorzystasz z usług profesjonalnego dietetyka, który będzie opierał się na wynikach wspomnianych badań, to uzyskasz gotowy i w pełni zindywidualizowany plan żywieniowy, który w połączeniu z właściwym odpoczynkiem i aktywnością fizyczną, będzie skutkować nową jakością życia. Jednak ułożenie jadłospisu, pozwalającego uporać się z dotychczasowymi dysfunkcjami, to dopiero połowa sukcesu.

Kluczowa jest tutaj kwestia przestrzegania wytycznych dietetyka. Regularność posiłków, ich właściwe proporcje oraz rzeczywista rezygnacja ze szkodliwych przyzwyczajeń są początkowo trudne. Jednakże w momencie, gdy zaczniesz zauważać pierwsze sukcesu (spadającą wagę, brak wzdęć czy lepszą jakość snu), przekonasz się o słuszności wprowadzonych zmian. To zauważalne efekty są motywujące.

I ty możesz pokonać swoje słabości i dołączyć do osób, które świadomie oraz odpowiedzialnie się odżywają. Odwiedź Warszawskie Centrum Promocji Zdrowia Panaceum i sprawdź, co do zaproponowania ma dla Ciebie doświadczony dietetyk o szerokiej wiedzy i umiejętnościach.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o opinię.
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu