przycisk umów wizytę Panaceum

Zdrowa dieta odchudzająca – plany żywieniowe

Diety które rozpisujemy dla naszych klientów są zbilansowane pod względem kalorii, białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin i składników mineralnych.

Dieta składa się z 7 zestawów, w skład każdego z zestawów wchodzi:

  • śniadanie,
  • II śniadanie,
  • obiad,
  • podwieczorek,
  • kolacja.

Nie oznacza, że jest ona tylko na 7 dni. Każdy pacjent do diety otrzymuje bowiem wymienniki (skrobiowe, mięsne, nabiałowe, rybne, warzywne, owocowe), dzięki systemowi wymienników ma możliwość samodzielnej modyfikacji diety, a to pozwala na stosowanie zdrowej diety przez dowolny okres, aż do momentu osiągnięcia prawidłowej wagi.

Dieta jest skomponowana z uwzględnieniem umiejętności kulinarnych oraz dostępności produktów spożywczych na rynku, przez co jest łatwa w stosowaniu.

Zdrowa dieta odchudzająca uwzględnia również indywidualne predyspozycje

Zdrowa dieta odchudzająca poprzez swój charakter edukacyjny, utrwala u pacjenta nawyki zdrowego odżywiania, odpowiedniego doboru składników żywieniowych oraz odpowiedniego porcjowania posiłków.

Do rozpisania diety nie można podchodzić w sposób niespersonalizowany. Nie wystarczy wiedza ogólna o odżywianiu się, by osiągnąć optymalne efekty w planowaniu diety. Zawsze należy brać pod uwagę dodatkowe, a dla nas najistotniejsze czynniki, jak: indywidualny metabolizm określonego pacjenta, specyficzne reakcje żywieniowe oraz skojarzone z nimi dolegliwości, aktualny stan zdrowia oraz oczywiście cel rozpisania diety, jaki pacjentowi przyświecał, gdy zgłosił się do nas po pomoc.

Dopiero przy powyższej wiedzy możliwe jest właściwe rozpisanie diety. Oczywiście najczęściej spotykaną problematyką jest nadwaga i otyłość, którymi zajmujemy się kompleksowo. Aczkolwiek rozpisanie diety ma również miejsce w przypadku dostosowania jej do aktualnego stanu zdrowia, w stanach po przebytych chorobach, zatruciach itp., co konsultowane jest wówczas z przyjmującymi w naszym Centrum lekarzami.

Czy artykuł był pomocny? Prosimy o opinię.
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu