Urządzenie do treningu EMS

Urządzenie do treningu EMS to innowacyjne rozwiązanie technologiczne w użytecznym wydaniu. Jego budowa, funkcjonalność oraz opcja indywidualnych ustawień sprawiają, że każdy trening prowadzony jest optymalnie dla Państwa możliwości fizycznych oraz potrzeb. Elektrostymulacja mięśni słusznie zyskuje uznanie trenerów oraz jest wprowadzana do treningów siłowych, ćwiczeń w sportach wyczynowych oraz do zabiegów rehabilitacji.

Elektrody najlepszym sprzymierzeńcem – trening EMS i zaawansowana technologia

W urządzeniach do elektrostymulacji mięśni zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają w precyzyjny sposób dobrać siłę oraz częstotliwość impulsów do założeń treningowych uczestnika. Impulsy elektryczne docierają bezpośrednio do neuronów, które wpływają na mięśnie i powodują ich skurcz. Neurony pobudzane przez elektrostymulator sprawiają, że mięśnie mogą się kurczyć i rozkurczać ze znacznie większą częstotliwością, a tym samym zintensyfikować Państwa trening.

Nowoczesne urządzenie Miha Bodytec sprawia, że elektrostymulacja mięśni jest bezpieczna dla organizmu, poprawia jego wydolność oraz pozwala osiągnąć założone rezultaty. Trening EMS powoduje kontrolowane skurcze mięśni i daje możliwość pominięcia w tym procesie aktywności układu nerwowego, który na co dzień jest odpowiedzialny między innymi za pracę mięśni człowieka.

Podczas każdej sesji należy:

  • założyć odpowiedni strój przylegający do ciała i zapewniający cyrkulację powietrza. Taki strój zapewniamy Państwu w ramach treningów, można również nabyć własny egzemplarz,
  • założyć specjalną kamizelkę i opaski, do kamizelki podłączone są elektrody bezpośrednio z urządzenia, również do pasek na biodrach, ramionach i udach przekazywane są impulsy,
  • ćwiczyć zgodnie z instrukcjami trenera, instruktor obecny jest na każdych zajęciach, pokazuje sposób wykonywania ćwiczeń i reguluje częstotliwość elektroimpulsów.

Stymulacja mięśniowa przy mniej lub bardziej intensywnym wysiłku fizycznym pozwala spalić 1200 lub więcej kilokalorii podczas jednej sesji, dlatego jest niezwykle wydajną metodą przeprowadzania treningu personalnego, bez obciążania Państwa stawów i kręgosłupa.

Trening EMS i dobroczynne działanie prądów o niskiej częstotliwości

Poza mięśniami, które przy dowolnych ćwiczeniach są odpowiednio aktywne i pracują intensywnie również w trakcie wykonywania codziennych czynności, w ciele człowieka znajduje się również tak zwany gorset mięśniowy, czyli grupa mięśni brzucha oraz pleców, które to mięśnie stanowią stabilizację kręgosłupa. Te mięśnie wymagają intensywnego treningu oraz odpowiednio dobranej częstotliwości ćwiczeń dla wzbudzenia ich potencjału.

Unikalną zaletą ćwiczeń z urządzeniem EMS jest również możliwość stymulowania powięzi, czyli łańcuchów mięśniowych w postaci tkanek łącznych, otaczających każdy mięsień w ludzkim ciele. Praca jednej grupy mięśni oznacza zatem pracę mięśni znajdujących się wokół, stąd trening EMS jest rozwiązaniem na miarę anatomii człowieka, ponieważ jednocześnie pobudza do działania wszystkie grupy mięśniowe, których praca powoduje intensywniejszą redukcję tkanki tłuszczowej.

Niezawodne treningi personalne w warszawskim Panaceum

Wybierając trening EMS w Panaceum w Warszawie macie Państwo możliwość osobistego sprawdzenia, jak impulsy elektryczne zmieniają oblicze współczesnych ćwiczeń siłowych oraz fitnessu. Wygospodarowanie 30 minut nie wymaga przebudowy planu dnia, a daje możliwość nowoczesnego dbania o zdrowie i kondycję. Bez względu na to, czy celem jest rozbudowa masy mięśniowej czy utrata redukcja tkanki tłuszczowej, elektrostymulacja stanowi niezawodne rozwiązanie.

5/5 - (1 vote)
Udostępnij artykuł w swojej sieci:
Menu